Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kullanıcı Grubu Terfi Ayarları - Grup Silme

alphaearth

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Kullanıcı grubu terfisi ekledim. Diyelimki 50 mesaj a gelen x rolü eklenecek. Öncesinde y rolü olduğunu düşünün. Y rolüne ek olarak x rolü veriyor anladigim kadariyla. Ben mesela onaysiz üye onaylı üye diye 2 grup oluşturdum. Onaysiz üye olarak başlar bi kullanıcı. 2 adımlı doğrulama yaparsa onaylı üye olsun. Ama eski rolü silinsin. Bu nasıl ayarlanir. Ama mesela diyelim 50 mesaj atarsa onaylı onaysiz üye grubu kalacak. Diyelim o role de Çırak Üye dedim. Çırak Üye ekleyecek. Yani 2 grubu olacak kullanıcının.

Oluşturdum ama sorun yaşıyorum. Özelden yardımcı olur musunuz?
Bu kısımda ben de zamanında epey bir zorlanmıştım.

3 kritik nokta var.

1- grup terfileri belirli aralıklar ile zamanlanmış görevler (Crone) üzerinden çalışıyor. /admin.php?cron/

Eğer test sırasında beklemek istemezseniz, elle ilgili görevi (crone) çalıştırmanız lazım. İsim olarak hatırlayamadım için hangi crone olduğunu yazamıyorum ne yazık ki.

2- Bu işlem foruma giriş yapan üyeleri etkiliyor. Test ederken kullandığımız demo kullanıcının mutlaka foruma yeni giriş yapması gerekiyor.

3- Ekte kendi kullandığım bir terfi grubun ayarlarsınız paylaşıyorum. Eğer bir üye 50 mesajın altında bir mesaj sayısına sahipse, üye Grubu olarak “Yeni kullanıcı” grubuna 2,grup olarak taşınacak.

a- öncelikle “yeni kullanıcı” olarak yeni bir grup tanımlayıp, gerekli yetkilendirmeyi yapıyoruz./admin.php?user-groups/
EA1E6BEE-535C-4314-BB40-65AC4863F9B1.png

b- Daha sonra “Kullanıcı grup terfi” sayfasına gelip /admin.php?user-group-promotions/yine adı “yeni Kullanıcı” olan bir terfi grubu tanımlıyoruz.

1D409DE2-424F-47CB-8CAE-BF30BD3FE415.png

c- sonra hangi durumlarda bu terfi çalışacak onu belirliyoruz.

2B52C01C-35C6-4519-A9B3-ED3365B9BFAD.png A2EBFE31-875F-4721-A270-C645EE1A185E.png

EN KRITIK KISIM : burada “kullanıcı grubu= registered” seçmezseniz çalışmaz.

Dediğiniz gibi yapıyorum. Sonra kendimi üyeye düşürüyorum. Bana ayarladığım onaylı üye yetkisini vermesini istiyorum ama yapamıyorum. Onaylı üye 2 aşamalı doğrulama aktif üyelerde olması gerekiyor şeklinde ayarladım.
Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png

Kendinizi üyeye düşürmeyin. SIFIRDAN demo bir üyelik alıp, öyle deneyin bence. Bir de zamanlanmış görevlerin düzgün çalıştığından emin olun. Bazı forumlara bir bozukluktan dolayı bu kısım düzgün çalışmayabiliyor.

Sorunu hallettim. Crone kısmında baştan eklememe gerek kalmadı. xenforo2 ilgili işlem için hazır oluşturmuş. resimden gördüğüm yerden çalıştırdım. Peki diyelim biri üye olarak başlıyor. 50 mesaj attı. çırak üye terfisi alacak. eski rütbesi silinecek şekilde ayarlama nasıl olur?
Screenshot_1.png
aklıma bi fikir geldi. ama çalışır mı bilemedim. mesela üye rolü terfilere ekledim. max mesaj 49 min mesaj 0 yaptım. cırak üye terfi ekledim. min mesaj 50 yaptım. 50 mesajda cırak üyeyi verdiğinde, üye rütbesini silermi ?

Sorunu hallettim. Crone kısmında baştan eklememe gerek kalmadı. xenforo2 ilgili işlem için hazır oluşturmuş. resimden gördüğüm yerden çalıştırdım.
Bu kısım dediğin gibi hazırda var, bir görev oluşturmana gerek yok.
aklıma bi fikir geldi. ama çalışır mı bilemedim. mesela üye rolü terfilere ekledim. max mesaj 49 min mesaj 0 yaptım. cırak üye terfi ekledim. min mesaj 50 yaptım. 50 mesajda cırak üyeyi verdiğinde, üye rütbesini silermi ?
Mantiği anladığına göre artık deneme yanınma yöntemi ile her türlü terfi olayını rahatlıkla çözebilirsin diye düşünüyorum :)

Yarım saattir aralıksız bir şeyler deniyorum. Bir rütbeye terfi edildin diyelim. Aynı anda bi rütbeyi de sildirmeyi başaramadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi_?

Yarım saattir aralıksız bir şeyler deniyorum. Bir rütbeye terfi edildin diyelim. Aynı anda bi rütbeyi de sildirmeyi başaramadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi_?
Rütbenin silinmesi için şartın ortadan kalması lazım. Eğer o şart devam ediyorsa doğal ve mantıklı olarak terfi edilen rütbe değişmeyecektir. Sistemin genel mantığı bu.

Benim örnekte kullanıcı eğer 50 mesajın üzerine geçerse doğal olarak 2. Grup olan “Yeni Kullanıcı” grubundan otomatik olarak çıkıyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.