Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Konulara Yükenilen içerik ve Google Bot Durumu

cannvrz

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Öncelikle anlatmak istediğimi şu şekilde anlatacagım. Forum sitemde .apk uygulamaları dogrudan eklenti olarak yükleyerek kişilere sunacağım. Fakat bunun Adsense Reklamlarına ve Politikalarına karşı risk oluşturmamasını istiyorum. Sonuçta yükleyeceğim uygulamalar pro versiyon ve modlanmış versiyon uygulamalar olacak. Bir çok forum sitesinde bu tip içerikleri yıllardır paylaşıyorlar sorun olduğunu görmedim ama risk almadan saglam bi yöntem ile bunu yapmak isterim.
Kendi Fikrim Ziyaretciler hiç bir şekilde eklenti vs göremeyecek eklentiler ziyaretcilere kapalı olacak.
Sizden bun için en mantıklı ve yapılması gerekeni anlatmanızı istiyor olacagım...

Şimdiden teşekkür ederim...

Nasıl yapılır ? Konulara Yükenilen içerik ve Google Bot Durumu

Merhaba,
Bu gibi durumlar için bence en mantıklı yol referans almaktır. Kökleşmiş, eski forumlardan örnekler almak daha güvenilir bir yöntem olacaktır kanısındayım.
Bunun en mantıklı yolu ise dediğiniz gibi bu tür içeriklerin olduğu forum, kategorileri ziyaretçilere kapata bilirsiniz. Ancak bunun için tavsiyem RM sistemi kullanmanız ola bilir. Böylelikle RM açılan bir kaynağı forumda konu olarak da oluştura bilirsiniz. Bu durumda forumda oluşturulan içeriği açık bırakarak hem index ala bilir, RM içeriklerini tamamen ziyaretçilere gizleyerek de güvenli bir yapı oluştura bilirsiniz.
Biraz daha fikrimi sunmak isterim.
Bazı sitelerde bu tip içerikleri "Spoyler" bağlantısı olarak paylaşıyorlar. Kimileri eklenti olarak paylaşıyor ve bunu ziyaretçiler göremiyor haliyle botlarda göremiyor. Sizlerin deneyim ve dikirlerine ihtiyacım var botlar bunları görmeyecek ve Adsense herhangibir engel teşkil etmeyecek şekilde paylaşım yapmam lazım.

Merhaba,
Bu gibi durumlar için bence en mantıklı yol referans almaktır. Kökleşmiş, eski forumlardan örnekler almak daha güvenilir bir yöntem olacaktır kanısındayım.
Bunun en mantıklı yolu ise dediğiniz gibi bu tür içeriklerin olduğu forum, kategorileri ziyaretçilere kapata bilirsiniz. Ancak bunun için tavsiyem RM sistemi kullanmanız ola bilir. Böylelikle RM açılan bir kaynağı forumda konu olarak da oluştura bilirsiniz. Bu durumda forumda oluşturulan içeriği açık bırakarak hem index ala bilir, RM içeriklerini tamamen ziyaretçilere gizleyerek de güvenli bir yapı oluştura bilirsiniz.

Çözüm
Vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim. RM Sistemini biraz daha açıklar mısınız. Xenforo da yeniyim diğer sistemleri kullandım daha önce. Benim amacım konu index alsın ama eklenti olarak eklediğim dosya görünmesin istiyorum. Her eklenti değil Sadece .apk uygulaması yüklediğim bölümlerde.

Vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim. RM Sistemini biraz daha açıklar mısınız. Xenforo da yeniyim diğer sistemleri kullandım daha önce. Benim amacım konu index alsın ama eklenti olarak eklediğim dosya görünmesin istiyorum. Her eklenti değil Sadece .apk uygulaması yüklediğim bölümlerde.
RM buradaki kullandığımız eklentidir. Kaynaklar

Sitede yer alan, Dosyayi beğenmeyen indirmeye müsadere etmeyen eklentinin bağlantı adresi varmı hocam.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.