Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Konu açılırken etiket girme

VasY

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Umarım açtıgım kategori doğru yerdedir..
Arkadaşlar aylardır kafama takılan birşey var bunu tam olarak istişare olarak bir çözüme sunmamız belki diğerleri içinde faydalı olacaktır..
şimdi bu vbulletinde konuyu açınca otomatik etiket olarak konu başlıklarından hece veya kelime olarak kırpıp etiket eklediğini biliyoruz klasik vbulletin eklentisi veya özelliği herneyse..

xenforoda bu etiket önemlimi az önemlimi çok önemlimi xenforoda bunu gerek görmemişler sanırım.. bir eklenti sanki denk geldim ama kullananıda görmedim duymadım bimiyorum.. el ile girmek daha sağlıklı uygun deniliyor.

ama her konu açtıgındada etiketi girmek biraz değişik birşey oluyor ben ters seo mantıgında düşünüyorum . açtıgım konu mesela hayvanlarla ilgiliyse ben etiketini çiçeklerle ilgili atarım çünkü içerik olarak hayvanlar zaten var çiçekde alternatif olur .. örnek saçma olduda tersliği ifade etmek için dedim :D

yani biz bunu el ile girmek zorundamıyız hiç etiket girmesek ne olur etiket girsek tam anlamıyla ne olur..

mesela etikete gerek yok diyenlere şunu diycem..
sitemde mesela falanca bir konu açmışım konum bitkilerle ilgili bazen googlede indexlenenler için arama yaparım ama açtıgım konuya yanlışlıkla para diye etiket girmişim google konuyu almamışta o para etiketini indexleyip arama motoruna sunmuş ama konum bitkiler para ne alaka . yani burda konu etiketlerinin büyük bir payının faydası oldugunu görüyoruz..

ben aslında şunuda sormak istiyorum.
xenforo da vbulletin mantıgı ile konu başlığını parçalara bölüp etiket etmesi değilde.. konu içeriginde belli bir bölümü mesela virgüllü yerleri baz alıpta otomatik etiket atması mümkünmü veya buna benzer birşey varmı .. yoktur sanırım içerikte neyden sonra virgül geleceginide bilemezsin gerçi..

yani şu konu açarken etiket mevsuzunu bir konuşalımmı ne yapmamız lazımda etiker girmeyi işlevselleştirelim

tamam 1 numara olanı el ile manuel gir 3 4 tane düzenli güzel isabetli olsun..
bunun alternatifi olarak
2
3
4
yokmudur ?

siz benim ne dediğimi anladınızmı :)

Anlamama gerek yok zaten xenforo da etiketli konuya gerek bile yok. Xenforo da etikete felan yok gerek yok yani. Kullanan kişiler de bence boşuna zahmet yapıyor. Çünki xenforo google dostu bir alt yapı. Kendimden biliyorum çoğu kelimeler de ilk sayfalardayiz. Google da şu kelimeler de görünsün diyorsanız, içerik girmeniz yeterli oluyor xenforo da :)

Xenforo'nun bu tarz şeylere ihtiyacı yok. Vbulletin ile kıyaslanamaz bile mantıken.

peki ozaman xenforo sitesinde otomatik etiketleme eklentisi neden 10 euro ve gözde etiket olarak gözüküyor. yani bunu buraya koymuşlar ..yukarıda dediğim gibi bitki ile para örneği vermiştim işe yarıyor google ilk mesela bende etiketleri taramak için giriyor :D bilemedim .. eklenti varmış var derkende emin degilim bahsettiğim etiketleme olayı olsa gerek.
siz benim dediğimi anlamamışsın ama ben etiket yazılarının googlede gözükmesi derken o banada değil..

mesela şuanki konuyu ben konu etiketleri diye açtım değilmi. 2 gün sonra bu başlık etiketle ilgili konularda çıkacak..
ama ben bunun etiketine ayriyetten xenforo 2 yeni nesil xx tema yazsam.. onuda tema arayan birisi aramalarda o etiketi yakalıycak yani xenforo bu etiketi indexlemede çok başarılı.. yani bunu neden otomatik girmesi varken el ile giriyoruz.. el ile özel içerikli etiketleri zaten gireriz ama aç geç şeklindeki konularada eklemesi iyi olurdu.

• Şaşır
Tepkiler: Sis
peki ozaman xenforo sitesinde otomatik etiketleme eklentisi neden 10 euro ve gözde etiket olarak gözüküyor. yani bunu buraya koymuşlar ..yukarıda dediğim gibi bitki ile para örneği vermiştim işe yarıyor google ilk mesela bende etiketleri taramak için giriyor :D bilemedim .. eklenti varmış var derkende emin degilim bahsettiğim etiketleme olayı olsa gerek.
siz benim dediğimi anlamamışsın ama ben etiket yazılarının googlede gözükmesi derken o banada değil..

mesela şuanki konuyu ben konu etiketleri diye açtım değilmi. 2 gün sonra bu başlık etiketle ilgili konularda çıkacak..
ama ben bunun etiketine ayriyetten xenforo 2 yeni nesil xx tema yazsam.. onuda tema arayan birisi aramalarda o etiketi yakalıycak yani xenforo bu etiketi indexlemede çok başarılı.. yani bunu neden otomatik girmesi varken el ile giriyoruz.. el ile özel içerikli etiketleri zaten gireriz ama aç geç şeklindeki konularada eklemesi iyi olurdu.

Sen forum içerisindeki arama olayından bahsediyorsun galiba beynim yandı okurken :)))

ghghghghgh.png

buraya otomattik etiketleme yapması lazım konuyu paylaşınca... konu zaten özel ise el ile girilir :D bana google için önemi yok demeyin var buraya girilen etiketler başka google aramalarında çıkıyor

ben etiket kullanımını arttırmak için anasayfaya widget ile buton ekleyip o tagın sayfasına yönlendirdim şöyle yani
<buton href="?tags/muzik/">muzik</buton>
Yani konusunun bu butondan ulaşılabilmesini isteyen adam etiketi kullanır normal şartlarda insanlar önemsemez bunu ama koca sitenin içerisinde senin açtığın konuya ulaşabilmek zor olur bunu etiketler yardımıyla daha ulaşılabilir hale getirince insanları da kullanımına teşvik ederiz diye düşündüm
1599756962264.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.