Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kendi konusuna cevap yazma

hlttmz

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba

Yetki ayarlarından belli bir foruma “konuya cevap yazabilir” kısmını engelliyorum ama bu seferde kendi konusuna cevap yazamıyor. Buna nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Nasıl yapılır ? Kendi konusuna cevap yazma

Bir kullanıcıya mesaj yazamasın derseniz evet ne yazı ki hiç bir aladan kendi konusu dahi olsa mesaj yazılamaz. Bunun için ise bu şekilde bir eklenti yada uygulama ben görmedim ne yazık ki.
Bir kullanıcıya mesaj yazamasın derseniz evet ne yazı ki hiç bir aladan kendi konusu dahi olsa mesaj yazılamaz. Bunun için ise bu şekilde bir eklenti yada uygulama ben görmedim ne yazık ki.

Çözüm
Merhaba

Yetki ayarlarından belli bir foruma “konuya cevap yazabilir” kısmını engelliyorum ama bu seferde kendi konusuna cevap yazamıyor. Buna nasıl bir çözüm önerirsiniz?
Aslında ilgili template içinden basit bir kod ile yapılır. Konuyu başlatan üye user_id ile mesaj yazabilir üye id no eşliyerek, sadece kendi konusuna mesaj yazabilir duruma getirebilirsin. XF önceki versiyonlarda böyle bir uygulama yapmıştım.

Alt bölümekine benzer mini hack işlemi temp içindeki mesaj yazılan bölgeye uygulanır, ID'ler eşleşmiyorsa; mesaj yazılan (textarea) ve mesaj butonu gizlenir / gözükmez. Üye kendi konusu haricindeki konulara mesaj yazamaz.

Aklımda kaldığı şekilde buna benzer bir mantıkla ayarlamıştım;
{$thread.user_id} == {$message.user_id}

EK; Benzer bir seçenek, sanki üye grup ayarlarında var gibi hatırlıyorum.

Şablon düzenlemeleri ile evet şu an emin değilim ama yapıla bilir belki ama kolay bir yol olmayacağına eminim ne yazık ki. Sanki bu konu forumda yine soruldu ve bir çözüm yolu bulunmuştu diye hatılıyorum konuyu bulursam sizinle paylaşırım.

Aslında ilgili template içinden basit bir kod ile yapılır. Konuyu başlatan üye user_id ile mesaj yazabilir üye id no eşliyerek, sadece kendi konusuna mesaj yazabilir duruma getirebilirsin. XF önceki versiyonlarda böyle bir uygulama yapmıştım.

Alt bölümekine benzer mini hack işlemi temp içindeki mesaj yazılan bölgeye uygulanır, ID'ler eşleşmiyorsa; mesaj yazılan (textarea) ve mesaj butonu gizlenir / gözükmez. Üye kendi konusu haricindeki konulara mesaj yazamaz.

Aklımda kaldığı şekilde buna benzer bir mantıkla ayarlamıştım;
{$thread.user_id} == {$message.user_id}

EK; Benzer bir seçenek, sanki üye grup ayarlarında var gibi hatırlıyorum.
Hangi şablonda var bu, veya nereden yapabiliyoruz

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.