Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kaynaklar Eklentisnde İndir Linkinin Ücrete bağlı Entegrasyonu

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Daha önce görmüştüm. Xenforo sitesinde kullanıcı kaynak bölümüne bir eklenti ekledğinde indir dediğinde ödeme sayfasına yöndendiriliyor ve ödeme sonrası İndir butonu aktif oluyıor ve dosyayı indiriyor.
Şimdi şöyle bir durum var.
Kaynaklara bir dosya ekledim diyelim. Bu dosyaya indirme linki olarak bir ödeme sağlayıcısının linki verdim. İndir dedğinde o sayfyaa yönlendirilip ödeme yapacak.. Ama ödeme sonrası dosyayı indirebilecek
BUnu bir türlü yapamadım.
Örnek İndir linkine PayTR'den ödeme linki ekledim. Burda kişi ödemeyi yaptı ancak ödeme sonrası İNDİR butonuna tekrar tıkladığında dosyayı indiremiyor haliyle.. Yine ödeme linki geliyor.
Mantığı sanırım anlatabildim.
İndir diyecek ödeyecek ve dosyayı indirecek. Bu her ne kadar PayTR entegrasyonu ile alakalı olsa bile bunun mantığını yapacak bir yol bulmamam lazım.
Örnek:
Kaynakalara geldik o programı indir dediğinde ödeme yapacak sayfaya gelecek ödeyecek ve o sayfaya geri geldiğinde İndir dediğinde o pro indirebilecek. Ödeme yapmadan indirme olasılığı olmayacak.

Nasıl yapılır ? Kaynaklar Eklentisnde İndir Linkinin Ücrete bağlı Entegrasyonu

1. XenForo ödeme sistemi entegre bir yazılım gereklidir. Böylelikle ödemeler otomatik olarak alınabilir.
2. Eklentinin xenforo ödeme sistemi ile entegre olması gereklidir.
3. Entegre olmayan bir sistem ile ödeme alıp sonradan otomatik olarak indirmesi mümkün değildir. Sadece ödeme alınır ve sonra siz onu indirebilir olarak düzenlemeniz gereklidir.

Burda dikkat edilmesi gerekene olay xenforo tek başına bir iş yapamıyorı. XenForo + Ödeme Sistemi ve bunlar ile uyumlu satış sistemi.

Kullanılabilir örnekler;

Kendi başına bir sistem
RM ile entegre.
...
Örnek
Burda kişi ürünü satmak için link eklemiş. Tıklıyorum

Bu sayfaya geliyor. Ve ödemeyi yapıyor. Anlayamadığım ödeme sonrası İndireceği dosyayı nasıl aktif edip indirmeye izin veriyor. Manuel yapsa gece gündüz takip ister.. BUnun bir şekilde otomatik olamasını sağlayan bir eklenti istiyorum. İndir ödemeye git öde ve indir..

1. XenForo ödeme sistemi entegre bir yazılım gereklidir. Böylelikle ödemeler otomatik olarak alınabilir.
2. Eklentinin xenforo ödeme sistemi ile entegre olması gereklidir.
3. Entegre olmayan bir sistem ile ödeme alıp sonradan otomatik olarak indirmesi mümkün değildir. Sadece ödeme alınır ve sonra siz onu indirebilir olarak düzenlemeniz gereklidir.

Burda dikkat edilmesi gerekene olay xenforo tek başına bir iş yapamıyorı. XenForo + Ödeme Sistemi ve bunlar ile uyumlu satış sistemi.

Kullanılabilir örnekler;

Kendi başına bir sistem
RM ile entegre.

Son düzenleme:
Çözüm
Anladım. Bu eklentileri araştırayım çok teşekkür ederim

Dediğiniz mantıkta bu eklenti de aynı sanırım inceliyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.