Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kayıtlı olmayan üyeler postbit bilgilerini göremesin?

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Sevgili hocalarım misafir üyeler siteye girdiğin de; aşağıdaki bizzat kestiğim görsel deki bölüm kayıtsız üyeler göremesin istiyorum.

GÖRSELLER ÖRNEKTİR..

postbit-bilgileri.png

Sadece profil fotoğrafı ve üyelik ismi görünsün '' bu şekilde ''

etike.png

Hocam mesela duyuru öneki kullanmak istiyorum. Fakat sadece ikon koymak istiyorum arka olan rengi veya yazı olmayacak.

Sadece duyuru ikonu olsun :)

Görünüm ve diller > Cümle ve kelimeleri ara kısmına girip duyuru öneki hangisi ise Metin içeriği alanına yazınız ve arayınız. Aşağıdaki örnek gibi;
Cümlelerde ara _ XenForo - Yönetici kontrol paneli - Google Chrome 16.12.2019 23_13_03.png

Yapılan işlemler içerisinde sizin karşınıza " thread_prefix.X " gibi ifade çıkıcaktır. " X" yazan kısım herzaman değişebilir kaç adet önekiniz varsa ona verilen önek olarak değişmektedir. İçerisinde ki " Cümle metni " alanın silip kaydetiniz. Ve daha sonra aşağıda ki css kodunuz extra.less şablonun içerisine yapıştırınız.

CSS:
.rc_onek {
    color: #000;
    border-radius: 2px;
    display: inline;
    position: relative;
    font-size: 90%;
    padding: 0 5px 0 10px;
    cursor: pointer;
    font-size: 80%;
    font-weight: normal;
    &:before {
        position: absolute;
        border-top-right-radius: 40px;
        top: 0;
        bottom: 0;
        left: 0;
        width: 20px;
        font-family:'Font Awesome 5 Pro';
        text-align: center;
    }
}

.duyuru:before {
    content: "\f0a1";
}

Yapıştırmış olduğunuz kodu önek kısmına girip hangi öneki değiştireceksiniz. " Diğer, özel CSS sınıf adı kullanarak " kısmını seçip aşağıya " .rc_onek duyuru " yazmanız yeterli olucaktır.

• Beğen
Tepkiler: Sis
Görünüm ve diller > Cümle ve kelimeleri ara kısmına girip duyuru öneki hangisi ise Metin içeriği alanına yazınız ve arayınız. Aşağıdaki örnek gibi;
Ekli dosyayı görüntüle 9059

Yapılan işlemler içerisinde sizin karşınıza " thread_prefix.X " gibi ifade çıkıcaktır. " X" yazan kısım herzaman değişebilir kaç adet önekiniz varsa ona verilen önek olarak değişmektedir. İçerisinde ki " Cümle metni " alanın silip kaydetiniz. Ve daha sonra aşağıda ki css kodunuz extra.less şablonun içerisine yapıştırınız.

CSS:
.rc_onek {
    color: #000;
    border-radius: 2px;
    display: inline;
    position: relative;
    font-size: 90%;
    padding: 0 5px 0 10px;
    cursor: pointer;
    font-size: 80%;
    font-weight: normal;
    &:before {
        position: absolute;
        border-top-right-radius: 40px;
        top: 0;
        bottom: 0;
        left: 0;
        width: 20px;
        font-family:'Font Awesome 5 Pro';
        text-align: center;
    }
}

.duyuru:before {
    content: "\f0a1";
}

Yapıştırmış olduğunuz kodu önek kısmına girip hangi öneki değiştireceksiniz. " Diğer, özel CSS sınıf adı kullanarak " kısmını seçip aşağıya " .rc_onek duyuru " yazmanız yeterli olucaktır.

hocam aynen dediğin şekilde adımları izleyerek yaptim fakat ikon görünmedi böyle bir görünüm aldim ikon yerine

ikon.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.