Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü kayıtlı kullanıcı için resim yükleme problemi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

kervanser

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba forumumuzda normal kayıtlı kullanıcı konu mesaj yazma alanında resim yükleyememektedir(Adminlerde herhangi bir sorun yok) . Ayarlarsa baktık herşey normal gözüküyor. Ayrıca dosya sağlık kontrolleri de başarıyla tamamlanıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

admin kullanıcı resim ekleyebiliyor

normal kayıtlı kullanıcı ekleyemiyor

normal kayıtlı kullanıcı ayarları da bunlar

Gruplar ve izinler->Kullanıcı İzinleri bu alandan kullanıcıyı aratın özel bir izin mi tanımlı kendisinde. Eğer konu ya da mesajlara dosya ekleyebilir mi? seçeneği o alanda hayır ise onu da evet yapıp dener misiniz?

Gruplar ve izinler->Kullanıcı İzinleri bu alandan kullanıcıyı aratın özel bir izin mi tanımlı kendisinde. Eğer konu ya da mesajlara dosya ekleyebilir mi? seçeneği o alanda hayır ise onu da evet yapıp dener misiniz?

Normal kayıtlı kullanıcıların tamamını kapsıyor sorun . O kullanıcıya ilişkin başka bir izin durumu da ayrıca yok. denemek için bu alandan tüm izinleri o kullanıcıya vererek özel izinleri tekrar girdik ama sonuç olumsuz. şu anda sorun aynen devam ediyor.(yaşar isimli kullanıcı üzerinden tüm normal kayıtlı kullanıcılar için sorun devam ediyor)

4.JPG

Şimdi kontrollerinizi sağladım. Yanlış yerde kullanıcı gruplarına izin veriyorsunuz.

Admincp->Forumlar->Kategori ve forum izinler bu alanda şunu yapmışsınız

varsayilan.jpg

Kırmızı olan alanlar özel izin tanımlaması yaptığınızı gösterir. Aşağıdaki üye gruplarına bunu uygulamışsınız

kkkk.jpg

Ben sitenize giriş sağlayarak burada yapmış olduğunuz tüm izinleri varsayılan olarak ayarladım. Varsayılan olarak ayarlandığında üye grubuna hangi izinler tanımlanmış ise onlar geçerli olur. İzin tanımlarken tüm izinleri Kategori ve forum izinler alanından yapamazsınız. Bu alandan vereceğiniz izinler, üye grubunun sadece o kategoride ne tür işlemler yapıp yapamayacağına veya o kategoriyi görüp göremeyeceğine bağlı çalışmaktadır. Sizin tüm Kategori ve forum izinleriniz üyelere maalesef kapatılmış. Dediğim gibi ben şu an tek tek bu izinleri düzenledim. Tekrarı olursa, bu işlem tamamen size ait olur. ;)

Son durum:

editor.jpg

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.