Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kayıt Ol Geliştirme

Chaplin

xFanatik
Kullanıcı
Merhabalar ben kayıt ol sistemime sms onayı eklemek istiyorum nasıl yapabilirim ?

XenForo Türkiye Sms veya XenForo 2 SMS Onaylı Üyelik - SMS Confirmation eklentilerini kullanarak yapabilirsin.

Eklentiyi kullanabilmek için Sms firmalarından 0850' li hat almanız gerekmektedir.
Hat almak için bazı evraklar istenmekte ve tabiki ücret...
0850'li hattı aldıgınızda size verilecek API bilgilerini eklentiye girerek ayarları yaptığınızda, nur topu gibi bir sms onaylı kayıt sisteminiz olacaktır.

Arkadaşlar, ihtiyaçları karşılamak üzerine bu eklentiyi geliştirmeye karar verdim.

SMS Onaylı Üyelik Sistemi, üyelerinizin telefon numarasını doğrulamak için SMS gönderimi ve oluşturulan kodu panel üzerinden girerek doğrulanması prensibine dayanmaktadır.

Eklentinin özellikleri aşağıdaki gibidir.
  • SMS onaylı olan ve olmayan üye grubu kullanıcıları için dilediğiniz biçimde izinleri verebilme,
  • Panel üzerinden üyelerinize SMS yoluyla mesaj gönderebilme imkanı,
  • VatanSMS,DakikSMS,MutluCell,NetGSM,KaynakSMS,BulkSMS,SendPulse sms sağlayıcıları eklentiyle beraber gelmektedir, Bunların dışında kullanmak istediğiniz herhangi bir sağlayıcı için beni bilgilendirmelisiniz,
  • SMS gönderim işleminin başarısız olması durumunda tekrar gönderebilme imkanı, (SMS tekrar gönderim işlemlerinde başarısız olması durumunda günlük olarak kısıtlama yapabilirsiniz)
  • Üyenin telefon numarası değiştirebilme imkanı, ve bu değişiklik durumunda tekrar SMS doğrulaması gerektirir.
  • Üyenin telefon numarasının 1 yıl içinde değiştirme sınırlandırması
  • SMS gönderim ve telefon değişikliği olay günlüğü
Eklentiye ait görseller aşağıdaki gibidir; B1C1E34B-32A6-4A95-A0AF-166F9172DBC5.jpeg F1CEAD60-4C3C-4809-B8D4-5DAB1EF15E5B.jpeg BC73575D-B160-4C97-9823-5C19D3017D2B.jpeg 319EDBBC-9022-46F3-9468-A3FCD8D3CE8A.jpeg

Son düzenleme:
Arkadaşlar, ihtiyaçları karşılamak üzerine bu eklentiyi geliştirmeye karar verdim.

SMS Onaylı Üyelik Sistemi, üyelerinizin telefon numarasını doğrulamak için SMS gönderimi ve oluşturulan kodu panel üzerinden girerek doğrulanması prensibine dayanmaktadır.

Eklentinin özellikleri aşağıdaki gibidir.
  • SMS onaylı olan ve olmayan üye grubu kullanıcıları için dilediğiniz biçimde izinleri verebilme,
  • Panel üzerinden üyelerinize SMS yoluyla mesaj gönderebilme imkanı,
  • VatanSMS,DakikSMS,MutluCell,NetGSM,KaynakSMS,BulkSMS,SendPulse sms sağlayıcıları eklentiyle beraber gelmektedir, Bunların dışında kullanmak istediğiniz herhangi bir sağlayıcı için beni bilgilendirmelisiniz,
  • SMS gönderim işleminin başarısız olması durumunda tekrar gönderebilme imkanı, (SMS tekrar gönderim işlemlerinde başarısız olması durumunda günlük olarak kısıtlama yapabilirsiniz)
  • Üyenin telefon numarası değiştirebilme imkanı, ve bu değişiklik durumunda tekrar SMS doğrulaması gerektirir.
  • Üyenin telefon numarasının 1 yıl içinde değiştirme sınırlandırması
  • SMS gönderim ve telefon değişikliği olay günlüğü
Eklentiye ait görseller aşağıdaki gibidir;Ekli dosyayı görüntüle 5082Ekli dosyayı görüntüle 5083Ekli dosyayı görüntüle 5084Ekli dosyayı görüntüle 5085
Merhaba bende bir türlü çalışmıyor API bilgilerini girdiğim halde çalışmıyor ne yapmam lazıım :(

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.