Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü İstatistik eklentisinde görütünleme sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

kuzubey

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Sevgili hocalarım, bu sitenin sahip olduğu istatistik eklentisi kullanıyorum ana sayfamda eklenti üzerinded görüntüleme sayısı 1.000 olunca 1 K şeklinde göstermiyor sadece 1 yazıyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Çözüldü İstatistik eklentisinde görütünleme sorunu

Forumunuzu inceledim, ne yazık ki direkt olarak eklentiyi bağlayıcı bir sorun görmedim. Genel olarak bazı yapılandırmalarınız dikkatimi çekti, mesela kullanıcı grubu için <html></html> amaç nedir anlamadım açıkcası. Kaldırdım ama sadece bir grupta diğerlerine dokunmadım. Forum ayarlarınızı kurcalamak ne yazık ki huyum değildir. Ama ayarlarda da gördüğüm bazı anlamsız ayarlar vardı. Ama en önemli unsur admincp konum konum değişimi, bu bir çok zaman ne yazık ki yapının çalışmasını engelleyici eylerler ortaya çıkardığını gördüm. Eklenti yükleme kaldırma işlemlerinde bir şekilde doğru şekilde çalışmıyor.
İlk tavsiyem bu yolu normal konuma getirin eklentilerinizi kaldırın ve var sayılan admincp konumu ile tümünü yeniden kurun. Sonra...
yazıyı seçtiğimde de 3 diye gösteriyor K falan eklenmiyor yine

siteniz.com/admin.php?tools/rebuild alanında
Konu bilgilerini yeniden oluştur
Forumları yeniden oluştur
Günlük istatistikleri yeniden oluştur

Gibi verileri bir güncelelyin bakalım, böyle bir sorun yada bilgi şimdiye kadar görmedim duymadım. Yani sorun forumunuzda ama nerede şu an bilmiyorum. Deneme yanılma yöntemi ile ilerleyeceğiz demektir buda ;)

Enteresan, şöyle yapalım size bana bir acp giriş atın fırsat bulduğumda bir bakayım ;)

Forumunuzu inceledim, ne yazık ki direkt olarak eklentiyi bağlayıcı bir sorun görmedim. Genel olarak bazı yapılandırmalarınız dikkatimi çekti, mesela kullanıcı grubu için <html></html> amaç nedir anlamadım açıkcası. Kaldırdım ama sadece bir grupta diğerlerine dokunmadım. Forum ayarlarınızı kurcalamak ne yazık ki huyum değildir. Ama ayarlarda da gördüğüm bazı anlamsız ayarlar vardı. Ama en önemli unsur admincp konum konum değişimi, bu bir çok zaman ne yazık ki yapının çalışmasını engelleyici eylerler ortaya çıkardığını gördüm. Eklenti yükleme kaldırma işlemlerinde bir şekilde doğru şekilde çalışmıyor.
İlk tavsiyem bu yolu normal konuma getirin eklentilerinizi kaldırın ve var sayılan admincp konumu ile tümünü yeniden kurun. Sonra dünde bahsettiğim alanları ek olarak Arama dizinini yeniden oluştur yapılandırmasını da çalıştırın derim. Şu an aklıma gelenler bunlar farklı bir fikir gelir ise yine belirtirim.

Çözüm
İlk tavsiyem bu yolu normal konuma getirin eklentilerinizi kaldırın ve var sayılan admincp konumu ile tümünü yeniden kurun. Sonra dünde bahsettiğim alanları ek olarak Arama dizinini yeniden oluştur yapılandırmasını da çalıştırın derim. Şu an aklıma gelenler bunlar farklı bir fikir gelir ise yine belirtirim.
Hocam kullanıcı grupları için <html></html> yazmamın sebebi orayı boş bırakmak nitekim orayı Varsayılan olarak ayarladığım vakit üye pospitinin altında active member, new member yazıyor bu kodla onu engellemeye çalıştım. Admincp'nin konumunu değiştirmemin sebebi ise güvenlik tedbirinden dolayı nitekim admin.php ile admin paneline girerek brutece force denem yoluyla admin şifrelerini bulmaları olanaktır. Ama dediklerinizi deniyeceğim

Öncelikle o HTML taglarını kaldırın ve extra.less şablonunuza şu kodu ekleyin.
Kod:
.message-userTitle
{
    display: none;
}

Bu tür alakasız yapılandırmalar olmadık yerde olmadık sorunlara gebe kalıyor. Mesela bir ara önek eklenen bir nokta yüzünde sanırım bir hafta uğraşmıştık ;) diğer durum ise bu mantık aslında vbulletin 3 zamanı olan şeylerdi düşünsenize dünyanın en büyük forumları bile xenforo kullanıyor adamların acp kabak gibi ortada sizce onlar yada bizler bunu yapmayı mı bilmiyoruz ;) kısacası siz varsayılan düzene geri dönün ve tüm alanları yeniden bir yapılandırın, eklenti silin yeniden sağlıklı bir şekilde kurun, ayalarınızı bir kontrol edin detaylı bir şekilde ;) .

Kod:
.message-userTitle
{
}

Bu tür alakasız yapılandırmalar olmadık yerde olmadık sorunlara gebe kalıyor. Mesela bir ara önek eklenen bir nokta yüzünde sanırım bir hafta uğraşmıştık ;) diğer durum ise bu mantık aslında vbulletin 3 zamanı olan şeylerdi düşünsenize dünyanın en büyük forumları bile xenforo kullanıyor adamların acp kabak gibi ortada sizce onlar yada bizler bunu yapmayı mı bilmiyoruz ;) kısacası siz varsayılan düzene geri dönün ve tüm alanları yeniden bir yapılandırın, eklenti silin yeniden sağlıklı bir şekilde kurun, ayalarınızı bir kontrol edin detaylı bir şekilde ;) .
Tamamdır hocam teşekkür ederim deniyeceğim :)

Kod:
.message-userTitle
{
}

Hocam haklısınız fakat r10 gibi sitelere bakarsanız Xenforo kullanıyor ama admin panelini gizliyorlar

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.