Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Install hata

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

alphaearth

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Kod:
ErrorException: [E_WARNING] mysqli::set_charset(): Error executing query in src/XF/Db/Mysqli/Adapter.php at line 128
XF::handlePhpError()
mysqli->set_charset() in src/XF/Db/Mysqli/Adapter.php at line 128
XF\Db\Mysqli\Adapter->makeConnection() in src/XF/Db/Mysqli/Adapter.php at line 24
XF\Db\Mysqli\Adapter->getConnection() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 46
XF\Db\AbstractAdapter->connect() in src/XF/Install/Controller/AbstractController.php at line 60
XF\Install\Controller\AbstractController->testConfig() in src/XF/Install/Controller/Install.php at line 67
XF\Install\Controller\Install->actionBuildConfig() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 249
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 88
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 41
XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 1879
XF\App->run() in src/XF.php at line 328
XF::runApp() in install/index.php at line 14

Sanal sunucu alıp içine plesk kurdum. Sonra gerekli işlemleri yaptım. En son /install a girdim. Bilgileri doğru girdim. Ama bu hataları aldım. Çözümünde yardımcı olur musunuz?

galiba sunucu xenforoyu kaldırmıyor yada başka bişey var

Evet mysql sürümünü yükselt

Gereksinimler:

• PHP: 5.4.0+ (PHP 7.2.0+ recommended)
  • MySQL: 5.5+ (MariaDB / Percona also compatible)
  • PHP extensions: MySQLi, GD (with JPEG support), PCRE, cURL, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype
  • Common PHP functions must not be disabled

MariaDB kullanırsam daha mı stabil çalışacaktır?
MYSQL yükselttim sorun düzeldi.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.