Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? ilgili kısımdaki yazıyı nasıl değiştiririm ?

Admin panelde

Kurulumlar > XF Seçenekleri > Temel seçenekler: Forum meta açıklaması

Google aramalarda hemen değişmez, biraz zaman olur.

Admin panelde

Kurulumlar > XF Seçenekleri > Temel seçenekler: Forum meta açıklaması

Google aramalarda hemen değişmez, biraz zaman olur.
dediğiniz yer benim bahsettiğim yerin altındaki kısım sanırım ben orayı kast etmedim. Ve dediğiniz yer de siteyi açalı 4 ay oldu hala değişmedi

Yine aynı sayfada: site başlığınız.

Bu alanı google üzerinde kontrol etmek olasılığımız yok. Her zaman olması gerektiği gibi indexlemeyebiliyor. Ancak bu alan genelde sadece ana domain aramalarında çıkmaktadır. Eğer bir konu yda benzeri bir içerik çıkıyor ise konuya dair metalar çıkacaktır.

site başlığım falan ilk günden beri var ama gözükmüyor googlede 4 ay oldu
Search Console Tool'a kaydınızı yapmış mıydınız? Google dışında diğer tarayıcılarında webmaster toolslarına kayıt yapmalısınız. Onun dışında sitenize robots.txt ekleyerek, google, bing, yandex gibi botların site haritanızı tarayıp analiz etmesini sağlatmalısınız.

Bu belirttiklerimi yaptığınız halde, siteniz index almıyorsa. Alan adınızın google'da bir banı olabilir. Diğer arama motorlarında bir sorun gözükmüyor, aramalarda siteleriniz çıkıyor ancak google'da sorun yaşıyorsanız. Google'un size uyguladığı bir yasaklama olabilir. Bunu da birkaç araştırma ile çözebilir yasağınızın kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Diyelim ki, bir yasaklamanız yok. Ancak belirtilen tüm adımları yaptığınız halde index alamıyorsunuz? bu durumda sitenizdeki içerikler zengin değildir veya kopya içerikler olabilir.

Yukarıdaki maddeler dışında, sitenizin içerikleri de google gözünde zengin ve özgün olmalı. Yukarıdaki adımları inceleyin, sorun devam ederse özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Birlikte genel bir kontrol sağlayabiliriz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.