Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? htaccess ile xenforo admin.php ve install dizinini ziyaretçilere kapatmak ?

mucahitkargz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi nasıl ziyaretçilere ve yabancılara forum sitemin admin panelini ve installl dizinini kapatirim yani birisi benim sitemin örnek: example.com/admin.php bu şekilde yazarak admin panelimi ve installl dizini mi görmesini istemiyorum. Xenforonun sitesinde şöyle bir kaynak buldum tam olarak dediğim bu fakat ingilizce bir şekilde anlatım yapıldığı için yabancı insanlar bile hata yaparken benim bu kaynağı türkçeye çevirip yapmam benim için resmen imkansız birşey bunu nasıl yapabilirim?

Merhabalar mucahitkargz mucahitkargz Misafire kapatmak sağlıklı çalişmayabilir ama alternatif yontemlerle güvenliğinizi alabilirsiniz.
install klasörünün ismini değiştirebilirsiniz aynı şekilde admin.php ismini değiştirebilirsiniz.
Bu işlem için aşağıdaki makalemize göz atınız.

Sizin paylaştığınız kaynakta ise hosting panelinden dizin şifreleme anlatılmış. Bu sizide kapsayacak bir işlem.

Merhabalar mucahitkargz mucahitkargz Misafire kapatmak sağlıklı çalişmayabilir ama alternatif yontemlerle güvenliğinizi alabilirsiniz.
install klasörünün ismini değiştirebilirsiniz aynı şekilde admin.php ismini değiştirebilirsiniz.
Bu işlem için aşağıdaki makalemize göz atınız.

Sizin paylaştığınız kaynakta ise hosting panelinden dizin şifreleme anlatılmış. Bu sizide kapsayacak bir işlem.
Teşekkürler hocam fakat bunu bir ara denemiştim sitemde problemler yaratmıştı o günden beri kullanmıyorum install dizinin ismini değişeceğim bu yeterlidir şuanlık benim için :/.

Ek olarak .htaccess ile belirttiğiniz dizinlere ilave şifreler koyabilirsiniz.
Mesela bir anlatım;

Ek olarak .htaccess ile belirttiğiniz dizinlere ilave şifreler koyabilirsiniz.
Mesela bir anlatım;

Çok teşekürler hocam bunu görmemiştim :)))

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.