Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Hosting Arıyorum

TheGaMeLiFe_HD

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar bana hosting gerek php.ini'nin disabled_functions bölümünde fpassthru kapalı oldugu için forum sayfam sürekli hata veriyor resimler gözükmüyor yardımcı olurmusunuz

xf2 için linux vps alacagımda sizce sorun çıkartırmı bana iyi mi kötü alım mı almayım ?

Merhabalar @ TheGaMeLiFe_HD TheGaMeLiFe_HD;

Eğer Hosting veya VDS İhtiyacınız varsa yardım olabilirim size. Kendiniz farkli bir yerden alıcaksanız
tabikide yönetilebilir vps & vds (root yetkisiyle olan) işinizi görecektir. Kendinize göre düzenleme ve derleme yapabilirsiniz.

bir çok firmada disable_functions multi php veya farkli panellerdeki seçim alanlarinda kişisel seçime serbest halde
bırakılıyor ve sadece off-on seçimi ile işinizi görebiliyorsunuz ama bahsettiğiniz "fpassthru" kendinize ait olan bir vps ve vds'de özgün bir şekilde php derlemesi yaparak Kurabilir ve istediğiniz modüle ait fonksiyonu kaldırabilirsiniz. kısaca VPS ve VDS'niz olursa kişisel bilgisayarınız gibi
istediğiniz şeyi kurup silebilirsiniz yönetim sizde olur ; )

LaDezs LaDezs, peki hocam siz vps satıyormusunuz ?

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

https://www.ovh.ie/vps/vps-cloud-ram.xml
https://www.ovh.ie/vps/vps-cloud.xml
https://www.ovh.ie/vps/vps-ssd.xml Hocam hangisi işimi görür benim yardımcı olurmusunuz @LaDezs, @mkucuksari,

Son düzenleme:
Paylaşımlı VPS satmıyorum VDS Cihazları bulunuyor şuan stokta mevcut

Belirttiğiniz 3 sayfadaki her cihaz işinizi görür.

Sağlam firma arıyorsanız.
Alman firması olan 1und1 önerebilirim fakat burdan alman vatandaşları hizmet alabiliyor.Bu arada firma alman firması ve almanyanın türk telekomu olarak düşünün. 8 ülkede hizmet veriyor.
Size amerika firmasından 1and1 önerebilirim.Paket içeriği linktedir. xf2 sorunsuz çalışmakta..
fakat destek hizmeti mail ve telefon üzerine ingilizce olarak.
firmaya alışana kadar sıkıntı yaşıyabiliyorsunuz, fakat alışınca diğer firmaları görmek istemezsiniz.
Kendi panellerini kullanıyorlar.(Cpanel alışanlar baya zorluk çekebilir.)
Öncedeki firmalardan kalan yedeklerden birini yükledim geçen virüs varmış.Hemen mail geldi.Ben önemsemedim tabi.Bir kere daha mail attılar.
3. günün sonunda dosya ve klasör izinleri güvenlik ekibi tarafından 200 e düşürülüp panelim kitlendi.Bu dosya türkiyedeki birçok firmada algılanmamıştı bile.

Ama yok benim için destek önemli diyorsan Türkiye'de böyle bir pakat bulamazsın.Vps & Vds (root yetkisi verilen) paket alman gerekir.

Türk firmaları genelde az hizmet çok para ister bu yüzden artık türk firmaları ile çalışmayı düşünmüyorum.
Fakat burada;
Xenforo desteği alabileğin bir site ve yöneticisi hosting ve vds hizmeti sağlıyor.
Uzmanından ( LaDezs LaDezs ) türkçe destek bence bir dene birşey kaybetmezsin..

Bana bu konuyu özelden yazdığınız ve aynı soruyu burada da sorduğunuz için herkesin bilgilenmesi açısından buradan cevap vermeyi uygun gördüm. Öncelikle Merhabalar, size tabii ki yardımcı oluruz fakat öncelikle sizi bilgilendirmek isterim: Kullanıcıların yanlış bildiği konulardan biriside disable_functions olayıdır. disable_functions'nın Türkçesi Devre dışı Fonksiyonlar. Yani kapalı kalması gereken fonksiyonların sunucu tarafında girildiği alandır.

Bu fonksiyonlar A,B,C,D fonksiyonları olabilir. Bu kimi sunucularda kapalıdır kimi sunucularda açık. Genelde paylaşımlı hostinglerde başka yazılımların güvenliği nedeniyle bazı fonksiyonlar disable_function alanına girilir. Sizin yazılımınız da da o fonksiyonun enable yani etkin olması gerekebilir. Ülkemizde Wp ve benzeri yazılımlar çok yoğun kullanıldığı için sunucularda buna göre sunucularını optimize eder. Forum yazılımlarına da pek sıcak bakmazlar. Veya 200 sitelik bir wp ve benzeri ağırlıklı cihazda 4-5 forum yazılımı belki var belki hiç yoktur. Olsa da kaçı xenforo'dur? Siz hizmet paketini satın aldığınızda sorun yaşamaya başlarsınız ve sunucu firmanıza A,B,C fonksiyonunu açın dediğinizde maalesef açamayız derler ve size VDS almanızı söylerler. Haliyle herkes sunucu uzmanı değil ve kullanıcıda derki hmm sanırım benim bir VDS cihazına ihtiyacım var onu almam gerekiyor. Aldığınız hizmet paketine siz belki yıllık 150 TL veriyorken VDS aldığınızda bu fiyat yıllık 750 TL olacak. Halbuki araştırarak hizmet paketi alınsa yıllık 150 TL'lik bir paket içerisinde sizin istediğiniz özelliklerin aktif olduğunu göreceksiniz ve zarar etmiş olmayacaksınız. Bilemiyorum kaynak tüketiminizi incelemeden bunları yazdım ama kullanıcıları doğru bilgilendirmek adına bunları yazma ihtiyacı hissediyorum. Tamam bir cihaza sahip olmak son derece güzel ve büyük rahatlık durumu iyi olan herkesin kendi cihazında çalışmasını isteriz fakat bütçesi olmayanlar içinse çözümün hosting hizmetlerinde de var olduğunu bildirmemizde doğru olacaktır.

Gelelim konuyu sonlandırmaya. Biz yıllardan beri bu sorunları yaşayan kişilere diyoruz ki forum yazılımı kullanacaksanız sunucu seçiminizi çok iyi yapın. Şimdi burada %100 forum yazılımlarına göre optimize edilmiş her türlü sorunda anında destek veren bir hizmeti verirken size A,B,C firması güzel hizmet veriyor diyemem çünkü bu hizmeti bizde veriyoruz. Eğer çalışmak isterseniz LaDezs LaDezs arkadaşımızla iletişime geçin siteniz incelensin size uygun olan hosting, reseller, VDS hangisi ise uygun bir paket ayarlansın ve sorunsuz kullanın. ;)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.