Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Header Navigasyon Alanı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

TheHypnosis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
1569436903598-png.8391

header navigasyonu resimdeki gibi nasıl yaparım istediğim sayfayı kaplamaması yani düm düz şerit halinde dolmasını istemiyorum resimdeki gibi ortada ve yanlarda boşluk istiyorum nasıl yapabilirim

Çözüldü Header Navigasyon Alanı

Aslında yapıda hiç bir ölçü değeri vermemize gerek yoktu. Ama işin kolayına kaçıp bir kaç css kodu ile çözmeye çalıştık. Bunu tema özelliklerinden renklerle oynayarak çözebiliriz. Hem şablon yapısından bir sınırlama ve düzenleme yapmayacağız hem de tema özelliklerinden bunu çözeceğiz beraber.

Kullanmış olduğunuz görünüm ve diller-> tema özellikleri alanına gelin ve header ve navigasyon alanını ve Navigasyon alanını açın aşağıdaki gibi header/logo satırı alanının arka plan rengini ve navigasyon alanının arka plan rengini transparent verip kayıt edin.

xgt1.png

Yine aynı alanda olan Alt navigasyon alanını açın ve aşağıdaki gostermiş olduğum şekilde düzenleyin. Arka plan...
Aslında yapıda hiç bir ölçü değeri vermemize gerek yoktu. Ama işin kolayına kaçıp bir kaç css kodu ile çözmeye çalıştık. Bunu tema özelliklerinden renklerle oynayarak çözebiliriz. Hem şablon yapısından bir sınırlama ve düzenleme yapmayacağız hem de tema özelliklerinden bunu çözeceğiz beraber.

Kullanmış olduğunuz görünüm ve diller-> tema özellikleri alanına gelin ve header ve navigasyon alanını ve Navigasyon alanını açın aşağıdaki gibi header/logo satırı alanının arka plan rengini ve navigasyon alanının arka plan rengini transparent verip kayıt edin.

xgt1.png

Yine aynı alanda olan Alt navigasyon alanını açın ve aşağıdaki gostermiş olduğum şekilde düzenleyin. Arka plan transparent ve borderlar boş olacak.

xgt2.png

Yine aynı alanda Yönetici araç çubuğu alanını açın ve arka plan alanına transparent verip border alanlarını boş bırakıyoruz.

xgt3.png

Daha sonra tema özellikleri alanından footer alanına giriş yapıyoruz ve arka plan alanını aşağıdaki gibi transparent yapıyoruz.

footer.jpg

En son olarak extra.less şablonunu açın ve içerisine aşağıdaki kodları giriniz.

Less:
.p-staffBar-inner {
    background: xf-intensify(@xf-chromeBg, 12%);
}
.p-header-inner {
    background: @xf-chromeBg;
}
.p-nav-inner {
    background: @xf-chromeBg;
}
.p-sectionLinks-inner {
    background: @xf-subNavBg;
}
.p-footer-inner {
    background: xf-intensify(@xf-chromeBg, 12%);
}

Sonuç:

XenForo.png

Burada aslında uzun uzadıya anlatamamızın nedeni panele hakim olmanızla alakalı. Aslında panelden bir çok şeyin yapıldığını da bilin diye böyle detaylı anlattım size.

Çözüm
hocam konuya hakim olmadığımdan anlamadım normal .. ama belki bir fikir doğar sana.. logonun yanlarının genişliğinden bahsettin gibi anladığımı var sayaraktan .. tema özellikleri header bölümü .. sekmede 18px 21 px arası olsa gerek header yatay genişlik ayarı var.. sanırım header genişleyince duran logo boyutta sabit kaldıgı için istediğin olur... kusura bakma sadece fikir amaçlı .. konuya hakim değilim.

hocam konuya hakim olmadığımdan anlamadım normal .. ama belki bir fikir doğar sana.. logonun yanlarının genişliğinden bahsettin gibi anladığımı var sayaraktan .. tema özellikleri header bölümü .. sekmede 18px 21 px arası olsa gerek header yatay genişlik ayarı var.. sanırım header genişleyince duran logo boyutta sabit kaldıgı için istediğin olur... kusura bakma sadece fikir amaçlı .. konuya hakim değilim.

navigasyon ve alt navigasyon alanı şerit halinde ben bunu yanları kesmek istiyorum yani ortada olmasını sadece

Adsız.png

sağ ve soldaki siyah ile çizdiğim alanları istemiyorum logo ve navigasyon alanı ortada olmasını istiyorum bu daha acıklayıcı olmuştur umarım

Şablonlarda bir kaç değişiklik yaparak yapılabilir css ile de yapılabilir. Aşağıdaki css kodları işinizi görecektir. extra.less şablonuna girmeniz yeterli.

Less:
.p-staffBar, .p-header, .p-sectionLinks, .p-nav, .p-navSticky.is-sticky {
    width: calc(@xf-pageWidthMax - 10px);
    max-width: @xf-pageWidthMax;
    margin-right: auto;
    margin-left: auto;
}

Örnek:

dfdf.JPG

Şablonlarda bir kaç değişiklik yaparak yapılabilir css ile de yapılabilir. Aşağıdaki css kodları işinizi görecektir. extra.less şablonuna girmeniz yeterli.

Less:
}

Örnek:

Ekli dosyayı görüntüle 13613

Öncelikle Çok Teşekkür Ediyorum Gerçekten İşin İçinden Çıkamıyordum. Ufak Bir Sorun var Mobil'den Girince Ucu Buca Gözükmüyor :) Malesef Mobil İçin Devre Dışı Bırakmak İçin ne eklemem Gerekir ve Footer'i de bu koda dahil edip nasıl onuda daralta bilirim

amacım .p-body-inner ' e arka plan renk'de ekleyip sayfa görünümü yapmak

Less:
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.