Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Header boyutu sorunu

hydraelchavo

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
1680272555051.png
Merhaba gördügünüz gibi header resmi hiçbir türlü uymuyor ya klonlanıyor yada küçük kalıyor çözümü nedir lütfen yardım edin

extra less şu kodu ekleyip bakarmısın. Bu şekildemi olsun istiyorsun ?

.p-header {
height: 250px !important;
}

Ek olarak arkaplanın tekrarlanmasını istemiyorsanız extra.less şablonuna alttaki kodları ekleyin

CSS:
.p-header {
    background-repeat: no-repeat;
    background-size: cover;
}

Height kısmından px cinsinde yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Ek olarak arkaplanın tekrarlanmasını istemiyorsanız extra.less şablonuna alttaki kodları ekleyin

CSS:
.p-header {
    background-repeat: no-repeat;
    background-size: cover;
}

Height kısmından px cinsinde yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.
1680282249322.png oldu hocam bu sekilde sağolun, navigasyon kısmını da içine alabilirmiyiz varmı öyle bir entegresyon bide xenforo yazan logoyu nasıl kaldırırız

Ekli dosyayı görüntüle 22691oldu hocam bu sekilde sağolun, navigasyon kısmını da içine alabilirmiyiz varmı öyle bir entegresyon bide xenforo yazan logoyu nasıl kaldırırız
Eklemişsiniz ama diğer kodlar işlenmemiş veya benim verdiğim kodu eklememişsiniz. Şu an iyi ise kalabilir veya diğer kodların sonuna da !important ekleyebilirsiniz. Logoyu kaldırmak için extra.less şablonuna

CSS:
.p-header-logo {
    display: none;
}

ekleyin ve kaydedin. Olmaz ise sonuna bununda important ekleyebilirsiniz.

Navigasyon için ise PAGE_CONTAINER şablonuna erişmek gerekli. Navigasyonun tam olarak nerede olmasını istiyorsunuz belirtirseniz bu konuda da yardımcı olabilirim.

Eklemişsiniz ama diğer kodlar işlenmemiş veya benim verdiğim kodu eklememişsiniz. Şu an iyi ise kalabilir veya diğer kodların sonuna da !important ekleyebilirsiniz. Logoyu kaldırmak için extra.less şablonuna

CSS:
.p-header-logo {
    display: none;
}

ekleyin ve kaydedin. Olmaz ise sonuna bununda important ekleyebilirsiniz.

Navigasyon için ise PAGE_CONTAINER şablonuna erişmek gerekli. Navigasyonun tam olarak nerede olmasını istiyorsunuz belirtirseniz bu konuda da yardımcı olabilirim.
hocambu xenforo logosunu kaldırınca bi resim geliyo siteye girip bakabilirmisiniz ben onu tamamen kaldırmak istiyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.