Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Google üzerinde sitemin favicon logosu neden görünmüyor?

sanjaytr

tpc.net.tr/forum
SMS onaylı
Kullanıcı
admin ayarlarında neredeyse her logo yazan yere logo yolunu yazdım fakat google search'da logo görünmüyor.

1711529613059.png

Nasıl yapılır ? Google üzerinde sitemin favicon logosu neden görünmüyor?

Acp >> Görünüm ve diller >> Tema özellikleri >> Temel seçenekler alanından Favicon URL alanından favicon yüklemeniz lazım. Yükledikten sonra hemen google tarafında görünmez. Google'ın güncellemesini bekleyeceksiniz.
Acp >> Görünüm ve diller >> Tema özellikleri >> Temel seçenekler alanından Favicon URL alanından favicon yüklemeniz lazım. Yükledikten sonra hemen google tarafında görünmez. Google'ın güncellemesini bekleyeceksiniz.

Çözüm
Ana tema, açık tema ve koyu tema'da görseldeki gibi ekli zaten.
251a76a563c4d96713da08b612bf76ef2.png
ekli olan görsel de bu. direkt linki ile verdim kontrol edebilirsiniz dosya yolunu.

. 1711532618230.png sekme logosunda görünüyor yani dosya yolunda bir hata yok.

1711532534267.png

bu logoları ben forumu ilk kurduğum gün ekledim. Yaklaşık 1 ay civarı oldu yani. Yeni eklemedim.
Yazılanları okumadan yükleme yapıyorsunuz 32x32 boyutlarında bir favicon eklemeniz gerekirken siz 589x589 boyutlarında icon ekliyorsunuz.

Yazılanları okumadan yükleme yapıyorsunuz 32x32 boyutlarında bir favicon eklemeniz gerekirken siz 589x589 boyutlarında icon ekliyorsunuz.
Diğer alanlarda olduğu gibi maskeleme/kırpmayı otomatik yapacağını düşünmüştüm. Boyutlandırmayı yapıp ekledim. Google'a eklenmesini bekleyeceğim. Teşekkürler.

Yüklemeyi yaptım fakat sanırım https:siteadı.com/forum şeklinde kullandığım için dosyayı algılamıyor.

Favicon tarayıcılarda oturmuş, google oturması ise biraz zaman alacaktır, haftalar, ayar oalbilir bu süre.

faicon.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.