Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Google search console robots.txt hatası

Seckver

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
CPanel üzerinden wordpress ile bir site oluşturdum. Bunu google search console ile geliştirmeyi düşünüyordum ancak, Url denetimi kısmında kendi sitemi dizine eklerken bu hatayla karşılaştım.

dizin.jpg
Biraz araştırdım ancak bir şey bulamadım. Ayarlara girip bakayım dedim ama orda da robots.txt"nin gözükmediğini farkettim.
r.jpg

Neden gözükmediğini bilmiyorum sitemin urlsinin sonuna /robots.txt yazınca sayfa çıkıyor. Wordpresse "robots.txt Editor" eklentisini ekleyip o kısmıda düzelttim gene de google search console algılamıyor

Ayrıca CPanel dosya yöneticisi kısmında public_html kısmına robots.txt dosyasınıda ekledim ama sonuç değişmedi ,yardımcı olur musunuz.

yardımcı olalım olmasınada forum yonetımı bu tip xenforo dısında kalan taleplerı pek hos karsılamıyor, sonucta burası xenforo destek forumu siz ise wordpress alt yapısına cozum arıyorsunuz. bu tip talepler yuzunden ılerleyen surecte forumda bu tip konulara yasak gelırse bu kez xf kullanıcıları mağdur olacagız.

sorunuza gelırsek bunun ıcın ekletınye felan gerek yok sılın o eklentıyı robots.txt adında bir metın belgesı olusturun, ıcınıde asagıda verdıgım gibi yapın kendı sıtenıze gore duzenleyın sitemap lınkını. daha sonra bunu ftp ana dızıne atın.

sonrasında google search consoldan ayarlar kısmıne gelın robots.txt yazan sutunun yanında kı raporu ac kısmına tıklayın ve robots txt dosyanızı canlı olarak kontrol edın.

Kod:
User-agent: *

Disallow: /wp-admin/
Disallow: /account/

Sitemap: https://siteniz.com/sitemap_index.xml

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    117.8 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    24.1 KB · Görüntüleme: 4

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.