Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forumum hakkında önerilerinize açığım

sanjaytr

tpc.net.tr/forum
SMS onaylı
Kullanıcı

Daha önce tanıtımını yaptığım forumumda içerik yazarlarımız ile birlikte çeşitli kategorilerde içerikler üretmeye başladık. 1,5 ay oldu açılmamızdan bu yana.

resim_2024-03-30_131907910.png

Açıldığımızdan beri olan istatistikler bu şekilde. 73 konu açıldı şu ana kadar. yeni açılmamıza rağmen bu değerlerin iyi olduğunu düşünüyorum fakat daha iyisi için sizlerden de öneri almak istiyorum. Forumda eksik gördüğünüz yerler varsa lütfen yazın ❤️

O kadar kusursuz bir forum yapmamışımdır arkadaşlar. 😄 Kullanabileceğim eklentidir vb. önerileriniz de mi yok?

Zevkler ve renkler diyerek birkaç küçük öneri söyleyebilirim.
Öncelikle başlıkta bir logo kullanabilirsiniz. Kategori ve forum ikonları ekleyebilirsiniz.
Sonrasında kategori istatistikleri de eklenebilir. Kolay gelsin

Öncelikle başlıkta bir logo kullanabilirsiniz.
Bu kısmı pek anlayamadım. başlıkta logo derken neyi kastettiniz?
Kategori ve forum ikonları ekleyebilirsiniz.
Kategori ve forum ikonlarını eklemeyi denedim fakat bazı ikonların (temadan kaynaklı olduğunu düşündüğüm sebeplerden dolayı) çalışmadığını gördüm. bazısı çalışıyor bazısı çalışmıyordu. Ben de öyle yarım yamalak olacağına böyle kalmasını tercih ettim. Ama önerin için teşekkürler.
Sonrasında kategori istatistikleri de eklenebilir.
[XenGenTr] Kategori Istatistikleri sanırım bu eklentiden bahsediyorsun. Dikkatimden kaçmış olmalı bu güzel eklenti.

Teşekkür ederim bu güzel önerilerin için.

Öncelikle ilk tanıtım konunuzu açtığımda da söylemiştim. İlk kaybettiğiniz noktanız isminiz diye, o zaman marka yapabileceğinizi söylemiştiniz. O konuda yazdığım fikrimi halen savunuyorum. Sitenizi az önce bilgisayar ile ziyaret ettiğimde koyu renk bir tema tercih ettiğinizi gördüm. Koyu renkli temaya sahip bir siteyi yönetmek ve insanları alıştırmak gerçekten zordur. Ben yerinizde olsam açık renk ve sade bir temayla ilerlerdim koyu rengi seçimli yapardım. Kategorilerinize gelince üst kısımda ilk sırada yemek indirimleri gibi bir kategori gördüm açıkcası Toplama PC forumunda mantığı tam olarak çözemedim (birinci sırada olmasını). Bunun dışında alt kısımda genel forum mantığında içleri boş olan kültür sanat, eğitim vb kategoriler var. Bunların forumunuza bir faydası olacağını düşünmüyorum. Ben eğer bir toplama pc forumu yapıyor olsaydım kesinlikle bilgisayar toplama robotu yapardım. Bu robotu yaparken de forumda o donanımın olduğu forum konusuna link atardım. Böylece bir işlemci veya anakartı seçen kullanıcı tıklayarak o donanımla ilgili yorumları okurdu. Hatta diğer robotlardan farklı olarak benchmark testleri vb puanlama sistemini koyardım. Benim şahsi görüşüm yolun daha çok başındasınız, yukarıda attığınız resimde de görülen üzerine girdiğiniz içerikler çokta iyi noktalarda değiller ortalama to değeriniz malesef çok düşük ve yine aynı şekilde ortalama konumunuz 17 lerde geziyor. Gerçekten çok çalışmanız lazım ve 45 gün gibi bir sürede forum sitesi için 75 konu çok az değilmi ?

Kısacası hocam çok çalışmak lazım çok...

Öncelikle ilk tanıtım konunuzu açtığımda da söylemiştim. İlk kaybettiğiniz noktanız isminiz diye, o zaman marka yapabileceğinizi söylemiştiniz. O konuda yazdığım fikrimi halen savunuyorum. Sitenizi az önce bilgisayar ile ziyaret ettiğimde koyu renk bir tema tercih ettiğinizi gördüm. Koyu renkli temaya sahip bir siteyi yönetmek ve insanları alıştırmak gerçekten zordur. Ben yerinizde olsam açık renk ve sade bir temayla ilerlerdim koyu rengi seçimli yapardım. Kategorilerinize gelince üst kısımda ilk sırada yemek indirimleri gibi bir kategori gördüm açıkcası Toplama PC forumunda mantığı tam olarak çözemedim (birinci sırada olmasını). Bunun dışında alt kısımda genel forum mantığında içleri boş olan kültür sanat, eğitim vb kategoriler var. Bunların forumunuza bir faydası olacağını düşünmüyorum. Ben eğer bir toplama pc forumu yapıyor olsaydım kesinlikle bilgisayar toplama robotu yapardım. Bu robotu yaparken de forumda o donanımın olduğu forum konusuna link atardım. Böylece bir işlemci veya anakartı seçen kullanıcı tıklayarak o donanımla ilgili yorumları okurdu. Hatta diğer robotlardan farklı olarak benchmark testleri vb puanlama sistemini koyardım. Benim şahsi görüşüm yolun daha çok başındasınız, yukarıda attığınız resimde de görülen üzerine girdiğiniz içerikler çokta iyi noktalarda değiller ortalama to değeriniz malesef çok düşük ve yine aynı şekilde ortalama konumunuz 17 lerde geziyor. Gerçekten çok çalışmanız lazım ve 45 gün gibi bir sürede forum sitesi için 75 konu çok az değilmi ?

Kısacası hocam çok çalışmak lazım çok...
Değerli fikirlerin için çok teşekkürler. İndirim kategorisini siteye giren birisi direkt indirimi kaçırmadan görebilsin mantığıyla en üste koymuştum fakat benzer konseptteki diğer siteleri incelediğimde bu konuda haklı olduğunu gördüm. O yüzden bunu düzelteceğim. Fakat Toplama Pc Forum da diğer teknoloji forumları gibi sadece teknoloji alanında sıkışıp kalmayacak. Örneğin donanımhaber, technopat, donanım arşivi gibi büyük teknoloji forumlarında da bu tarz teknoloji ile alakası olmayan sağlık, spor, eğitim, kültür sanat gibi kategoriler mevcut. içerik üretecek fazla alan olması üretkenliğin tıkanmasını önleyecektir diye düşünüyorum. Ayrıca forumda çalışan içerik yazarlarımıza da özgür bir ortam sunuyor. Daha fazla vakit ayırmam gerektiğini farkındayım. Elimden geldiğince geliştirmek için uğraşıyorum.

Çok çalışacağım çoookk. Teşekkürler bu kadar uzun şekilde fikir paylaştığın için.

tema ve isim kesinlike ve kesinlikle değişmesi şart.

bence tema kesinlikle değişmeli

Bana katılmayanlar olabilir ama şahsi fikrim temanız çok kötü duruyor. Pembemsi kırmızı ve gri göz yoruyor. Gri arkaplanda siyah metni okumak da göz yorucu.

Bana katılmayanlar olabilir ama şahsi fikrim temanız çok kötü duruyor. Pembemsi kırmızı ve gri göz yoruyor. Gri arkaplanda siyah metni okumak da göz yorucu.
Varsayılanı açık tema yapmıştım aslında 2 saat öncesinde. Önerileri dikkate alacağım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.