Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Forumda random nick açanlar için ne yapılabilir

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

dreamfancy

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar,

Forumda sitesinde "asajasjaj" ve "qwweqwqeqwe" gibi nickte hesap oluşturanlar var. Bunları kullanıcılar bilinçli olarak yapıyor. Bunun önüne geçebilmek için tavsiye ettiğiniz birşey var mı acaba? Ve foruma kayıt olan spam kullanıcı listesi baya bir çoğaldı. Onay listesine düşüyor sürekli. Bununda önüne geçebilmek verebileceğiniz tavsiyeler varsa sevinirim. Fake mail sitelerini black mail list'ten engellesekte her gün yeni bir fake mail ile kayıt olanların sayısıda artmaya devam ediyor.

Teşekkürler

Önlemek için birşey bulamadım fakat ben SMS doğrulamasını zorunlu hale getirdim.

Kayıt olan kullanıcın karşısına çıkan sayfada telefon numarasını doğrulamasını talep ediyorum.
Doğrulama yapmadığı taktirde herhangi bir konu açamaz veye konuya cevap yazamaz

kayıt sırasında telefon numarası istiyorum ve kayıtı tamamlayıp bu ekrana atıyor. Kayıt esnasında girdiği telefon numarasına kod gidiyor o kodu bu alana girmeden hesabı etkinleştirilmiyor.
galeri_MTVmZ_14.png

Üyelikleri moderatör onayına tabii tutun. Register alanına bir uyarı da yazabilirsiniz. Saçma isimle üyelik alanları onaylamazsınız.

Engellemenin en basit yolu Moderatör onayını açmak.
Bunun için forum moderatörlerini görevlendirerek sorunu çözebilirsin. Netr0n hocamın dediği gibi tek seferde kayıt olmuyorlardır, fazla yormaz.
Moderatör onayı nasıl açılır : Xenforo seçenekleri > Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri | Yönetici onayı gerektir tik.

Onun dışında bunu engellemek için bir eklenti olduğunu sanmıyorum.

Random mail sorununu kökten çözmek içinde şu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Mantığı oldukca basittir bir whitelist oluşturup onun dışındaki tüm mailleri yasaklıyor.
Buda black mail list olayını gereksiz kılıyor :) Tek tek mail yasaklamaya gerek kalmıyor.

Mail Whitelist örnek :
1609545085911.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.