Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Forum sitem 503 hatası veriyor.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

PATRON

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Reseller hesabım var. Xenforo forum sitem anlık max. 10 tekil hite, günlük ise 1K tekil hite sahip.
Her şey orjinal lisanslı ve pek eklentim yok. Yüklü eklentiler => Screenshot
Diğer sitelerimde her hangi bir hata vermemekte ama xenforo da veriyor.
Sunucu şirketi xenforo yazılımının optimize edilmesi gerekebileceğini söylüyor.
Yardımcı olabilecek var mı?
www.seatclubworld.com

Çözüldü Forum sitem 503 hatası veriyor.

Merhabalar PATRON PATRON reseller hesaplarinda 503 hatasi genellikle kaynak kullanımı belirlenmiş limitleri geçtiğinde karşımıza çıkar.
Büyük bir ihtimal ile size tanımlanmış CPU veya Ram miktarını aşmanız sebebiyle bu sorunu almaktasınız. Sitenizi inceledim eklentileriniz veya web sitenizin optimizasyonluk bir hali yok gibi anlık cpu ve ram kulanımlarınıda detaylı inceleyerek en azindan bir Önbellek(cache) sistemi kurulabilir. Ekstra olarak CDN servisi kurulabilir. Özellikle bu tarz durumlarda olan sitelere Cloudflare Free Üyelikli işlem yapmasını öneriyorum sizede ilk tavsiyem CF kullanmanız yönünde eğerki bu söylediklerim sonucunda yine olumlu 1 sonuç alamazsanız . CPU ve ram Tüketiminize göre VDS almanız gerekecektir.
Merhabalar PATRON PATRON reseller hesaplarinda 503 hatasi genellikle kaynak kullanımı belirlenmiş limitleri geçtiğinde karşımıza çıkar.
Büyük bir ihtimal ile size tanımlanmış CPU veya Ram miktarını aşmanız sebebiyle bu sorunu almaktasınız. Sitenizi inceledim eklentileriniz veya web sitenizin optimizasyonluk bir hali yok gibi anlık cpu ve ram kulanımlarınıda detaylı inceleyerek en azindan bir Önbellek(cache) sistemi kurulabilir. Ekstra olarak CDN servisi kurulabilir. Özellikle bu tarz durumlarda olan sitelere Cloudflare Free Üyelikli işlem yapmasını öneriyorum sizede ilk tavsiyem CF kullanmanız yönünde eğerki bu söylediklerim sonucunda yine olumlu 1 sonuç alamazsanız . CPU ve ram Tüketiminize göre VDS almanız gerekecektir.

Çözüm
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet yetersiz kaynaktan dolayı erişim kesilip 503'e dönüyor.
Fakat anlık 15 hiti geçmeyen site nasıl olurda böyle kaynak harcar anlam veremiyorum açıkcası.
VDS'ye geçmeyi hiç düşünmüyorum lisans maliyetleri yüzüne böyle çok daha iyi :)
Kaynak kullanımını arttırırım extra ücretle daha iyi olur. Ayrıca CF'ye geçiş işlemini an itibariyle başlatıp deniyorum bakalım ne olacak.

Aslında lisans maliyeti yok ta insanlar ücretli panellere alışık :)

Aslında lisans maliyeti yok ta insanlar ücretli panellere alışık :)
Doğru diyorsun ama lanet olasıca cpanele alıştık :)
LaDezs LaDezs 1 saat önce CF'ye aldım. Sonuç olarak çok şaşırtıcı oldu.

An itibariyle;
Number Of Processes
4 / 250 (1,6%)

Normal de 170/250'den aşağı değildi. Sanırım CSS, JS cachelediğimiz için düşüş oldu. Çok teşekkür ederim tekrardan.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.