Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Forum Kategori başlık büyütme nasıl yapılır?

icon22

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar bir resim ekleyerek örnekleyeyim.
asdadadadadad21-04-25 143509.png
Resimde Ableton Live Forum Kategori başlığı font piksel artırmayı istiyorum. nereden nasıl yapılır.!
Konu başlıkları Forum Kategori başlığından daha büyük bunları küçültmek istiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim.

Nasıl yapılır ? Forum Kategori başlık büyütme nasıl yapılır?

Forum aralarında boşluğu kapatmak için şunu deneyin;

CSS:
.node
{
    margin-top: 0px;
    border-radius: 0px;
}
Ableton Live sanki kategori başlığı değilde kategori açıklaması gibi görünüyor. Ableton Academy sanki kategori başlığı gibi açıkcası.

Ancak kategori metinizi özelleştirmek için en hızlı yol aşağıdaki class yada tema özellikleri > Bloklar alanında ola bilir;

CSS:
.block-header
{
    font-size: 20px;
    color: #2577b1;
}

Ableton Live sanki kategori başlığı değilde kategori açıklaması gibi görünüyor. Ableton Academy sanki kategori başlığı gibi açıkcası.

Ancak kategori metinizi özelleştirmek için en hızlı yol aşağıdaki class yada tema özellikleri > Bloklar alanında ola bilir;

CSS:
.block-header
{
    font-size: 20px;
    color: #2577b1;
}
etiket merhaba ,
Ableton live kategori başlığı evet. denedim ama fontsize olarak hiçbir işe yaramıyor. yani center kodu ile yazıyı ortalıyorum ama font büyütmüyor.

Oradaki yazıyı büyütemedim ama text-transform: uppercase; tagıyla tüm yazıyı büyük harf yaptım. en azından kurtardı şuan.

Bu resimdeki sorunları nasıl çözebilirim.

Ekli dosyalar

• ASDAD82120.png
    ASDAD82120.png
    96.2 KB · Görüntüleme: 9
Şu kod işe yarıyor ;
CSS:
.block--category .block-header
{
    font-size: 50px;
}

Yani konuların aralığını kapatmak için mi sitedeki ana forum başlığını düzelttim. kategori aralarını daraltmak istiyorum. bunu yapamadım.

Forum aralarında boşluğu kapatmak için şunu deneyin;

CSS:
.node
{
    margin-top: 0px;
    border-radius: 0px;
}

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.