Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forum içi link paylaşımında Türkçe karakter problemi.

Spare

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar forumumda Türkçe karakter problemi hiç bir şekilde olmamasına rağmen siropu chatte paylaştığım linklerde Türkçe karakter problemi oluşuyor nedeni ne olabilir?

trk.gif

Son düzenleme:
Siz 2.1 ne zaman geçtiniz ? ve sizin yaptığınız işlem ile sadece xenforo tablolarını convert edebilirsiniz. Eklentiyi kaldırarar tekrar kurmayı deneyin.

Siz 2.1 ne zaman geçtiniz ? ve sizin yaptığınız işlem ile sadece xenforo tablolarını convert edebilirsiniz. Eklentiyi kaldırarar tekrar kurmayı deneyin.
Gerçekten ilginiz alakanız takdirden fazlasını hakkeder.

Dediğiniz şekilde denedim ve sonuç olumlu.

İçeriği nasıl kurtarabilirim? Konularım üyelerim ayarlarım gibi. :/

Linki önce note pad yapıştırın ordan kopylayın ve yapıştırın

Demek istediğim localde 0 kurulum yaptım aynı şekilde ve problem yok. eTiKeT™ eTiKeT™ hocamın dediği gibi.

Fakat şimdi ben konu ve üye kaybı olmadan 0 bir kurulum nasıl yapabilirim. :/

Sıfır kurulum diye bir şey söz konusu değil. Yani eğer sistemi sıfırlamak istiyorsanız sistemde kurulu eklentileri kaldırdığınızda ona bağlı tablolar ve işlemlerde kaldırılacaktır ki doğal olarak sistem tabloları xenforo varsayılan tabloları kalacak sadece.
Geriye ne kalıyor peki sadece sistemin tuttuğu loglar ki bunlarıdan bir çogu admin panelden temizleyebiliyorsunuz yani moderatör işlemler,kullanıcı değişim işlemleri v.s. gibi.

Şİmdi siz tutup sıfır bir sistem kuracaksınız ve içine eski verileri geri alacaksınız,fakat bunun size bir artısı yada xenforo daha stabil çalışması gibi şey oluşmayacak sistem kaldığı yerde aynen devam etmiş gibi olacak.

Sistemi karıştıran esas unsurlar eklentilerdir. Özelikle veri tabanı ile bağlantılı eklentiler bunlar veri tabanında değişimler yapmak zorundadı ilave tablolar ekler yada yapısını değiştirir bu işlemler ilede fazladan sorgu dönmeye başlar sistemde. Tabi bundan 5 yıl önce deseniz eklenti kurmayın min tutun derdik ama artık sistemler o kadar stabil ve kusursuz çalışıyorki forumda eklenti varmı yok mu anlayamıyorsunuz ki bunu sunucuda destekliyor ise hiç sıkıntı yok.

Kısa bir şeklide özetler isek sistemi sıfırlamak ancak tüm verileri temizlemekle olur kullanıcı,mesaj,konu gibi bunun dışında sıfırlamak gibi bir durum çokta mantıklı değil.

Siz neden istiyorsunu böyle bir şeyi anlamış değilim şu an. Bir sebep sunarsanız belki başka yollarda düşünülebilir.

Sıfır kurulum diye bir şey söz konusu değil. Yani eğer sistemi sıfırlamak istiyorsanız sistemde kurulu eklentileri kaldırdığınızda ona bağlı tablolar ve işlemlerde kaldırılacaktır ki doğal olarak sistem tabloları xenforo varsayılan tabloları kalacak sadece.
Geriye ne kalıyor peki sadece sistemin tuttuğu loglar ki bunlarıdan bir çogu admin panelden temizleyebiliyorsunuz yani moderatör işlemler,kullanıcı değişim işlemleri v.s. gibi.

Şİmdi siz tutup sıfır bir sistem kuracaksınız ve içine eski verileri geri alacaksınız,fakat bunun size bir artısı yada xenforo daha stabil çalışması gibi şey oluşmayacak sistem kaldığı yerde aynen devam etmiş gibi olacak.

Sistemi karıştıran esas unsurlar eklentilerdir. Özelikle veri tabanı ile bağlantılı eklentiler bunlar veri tabanında değişimler yapmak zorundadı ilave tablolar ekler yada yapısını değiştirir bu işlemler ilede fazladan sorgu dönmeye başlar sistemde. Tabi bundan 5 yıl önce deseniz eklenti kurmayın min tutun derdik ama artık sistemler o kadar stabil ve kusursuz çalışıyorki forumda eklenti varmı yok mu anlayamıyorsunuz ki bunu sunucuda destekliyor ise hiç sıkıntı yok.

Kısa bir şeklide özetler isek sistemi sıfırlamak ancak tüm verileri temizlemekle olur kullanıcı,mesaj,konu gibi bunun dışında sıfırlamak gibi bir durum çokta mantıklı değil.

Siz neden istiyorsunu böyle bir şeyi anlamış değilim şu an. Bir sebep sunarsanız belki başka yollarda düşünülebilir.
Eklentileri kaldırdım hiç birini kurmadan forumda herhangi bir bölümde konu altında bir konu linki paylaştım ve konu içlerindede durum aynı linklerde. Bende scyi localde kurarak denemek istedim sonuç olumlu oldu, ben forumu kurarken sizin videonuzu izlememiştim utf8mb4 vs seçim yapmamıştım, bundan kaynaklı olabileceğini düşündüm sıfır kurulumda yönergeleri takip ederek yaptığımda sonuç başarılı oldu fakat konuları vs nasıl kurtarabileceğimi bilemiyorum :/

Siz sunucunuzda veritabanın karakter setini değiştirmediniz mi ? Localde mi test ettiniz ?

Siz sunucunuzda veritabanın karakter setini değiştirmediniz mi ? Localde mi test ettiniz ?
Sorunu mu sayenizde hallettim. Aynı sunucu farklı bir bölümde deneyerek başarı almıştım.

0 kurulum yaptım, yedekleri geri aldım ve sorunum sanırım halloldu.

Şuan da https://www.siteniz.com/admin.php?options/groups/messageOptions/ Sayfa başlıklarını URL'ye dönüştür seçeneği tikli olduğu halde linkler titlelere dönmüyor. Dış bağlantılar dönüyor fakat forum içi bağlantılar dönmüyor. :(

Forumunuzda denedin ve sıkınıt yok ancak Türkçe karakter sorunu halen var
Screenshot_2018-12-04 Link paylaşım test konusudur .png

Yoruldum ve sıkıldım artık. :) Şimdi dediğiniz gibi kendine gelmiş bu seferde eskisi gibi olmuş. :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.