Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forum Açma Hakkında Sorularım Var

Lucretia

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Öncelikle hepinize merhabalar,
Benim bir kaç sorum var bunları yanıtlarsanız çok sevinirim.
İlk sorum;
Tamamen ücretsiz domain ve hosting alabileceğim site önerir misiniz?
Ardından mobil cihazda XenForo ile forum kurulabilir mi? Kurulabilir ise nasıl yapılır? Lisansım var.
Teşekkürler, iyi akşamlar.

elinizdeki lisansı bu forumda ılan verip satmanız cok doğru bir ıs olur bence.

-mobil cihazla ziyaret edersenız uygulayamazsınız
-ucretsız host ve alan adı bi yerden alamazsınız

mobil bir cihazda kod entegresı ya da guncellmesı nasıl yapıyorsunuz?
biz ucretlı sorunsuz xf calıstıran host sunucu bulmakta zorlanırken ucretsız kım ve neresı verıyor ?

lutfen konuya ekleyınız.

hocam bu forumda acılan destek taleplerının hemen hemen en azı %30 kadar oranı kı daha fazla bana kalsa sunucu host servis sağlayıcı kaynaklıdır, bu oran ve taleplerin ıcnden ucretlı kullanım oranı ıse 99,9 dur.

lutfen bunları goz ardı etmeyınız.

hocam bu forumda acılan destek taleplerının hemen hemen en azı %30 kadar oranı kı daha fazla bana kalsa sunucu host servis sağlayıcı kaynaklıdır, bu oran ve taleplerin ıcnden ucretlı kullanım oranı ıse 99,9 dur.

lutfen bunları goz ardı etmeyınız.

Ek olarak, evet ücretsiz yer sağlayıcılar var anacak XenForo çalışması için yeterlilikleri karşılamıyor ve tüm istekleri kısıtılıyorlar ne yazık ki. Bu yüzden xenforo ücretsiz hostinlerde barındırmak mümkün değil.
XenForo tek bir veritabanı ile tek domainde çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Bu yüzden de mobil, PC gözetmeksizin tüm sistemlerde aynı domain ve veritabanı üzerinde işlem yapmaktadır.
Yani mobil ayrı PC ayrı bir kuruluma gerek kalmaz, tamamen responsive yapısı ile xenforo tüm sistemlerde %99 oranında verimli çalışmaktadır.

Peki vBulletin olur mu? Yada XenForo benzeri bir altyapı var mı? İsmi nedir?
Bilinen ücretli yazılımlaırn hiç birini çalıştıracağınız sanmıyorum, genellikle aynı şartları kapsamaktadır. Ama ücretsiz olan forum yazılımlarına göz atmak gerekli. Bu konuya hakim değilim yanlış yönlendirme yapmak istemem.

Merhaba Lucretia Lucretia siz domain kaydını yapın. benim cihazdan 2-3 aylığına ücretsiz hosting açar XF kurulumu ve ayarlarını yapıp veririm.
amaç burada hevesi olan yeni nesil gençlerimizin önünü açmak. hostingin benden başka gönüllü varsa onlarda açabilir veya birşeyler katabilir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.