Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Facebook paylaşımlarında önbellek sorunu

ERSAN.NET

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, facebook da paylaşım yaptığımda önbellekleme ile alakalı sorun yaşıyorum. Zamana bırakmıştım, düzelir diye düşündüm, ancak 7 ayı geçti düzelmedi :)
Mesela alt bir forumu paylaşmak istediğimde, resmi çekmese dahi sitenin logosunu almasını istiyorum. Şimdi xenforo.gen.tr nin alt sayfasını paylaştım şekilde gördüğünüz üzere baboş gibi geldi sıkıntı yok. İstediğim sadece bu :) Araştırdım ama kimse yazmamış bu sorunu.
Sosyal medya da 60k ile 100k arası felan bir erişimim var, logosuz olunca öne çıkartamıyorum ondan büyük bir hit kaybı yaşıyorum.

Not: resimler için ayrı subdomainde bir resim scripti kullanıyorum. resim scripti bunu yapıyor olabilir. Ancak şunu belirtmek istiyorum ana kategorileri, yani ana forumları paylaştığımda logoyu getirmesi gerekli, açılan konularda resim görünmemesine birşey diyemem, ancak ana kategori paylaşıldığında aşağıda, ekte eklediğim fotodaki gibi görünmesi lazım? Neyi göremiyorum acaba ?
Cloudflare ön bellek süresini başlıklara saygılı olu tercih ettim :) yapmadığım birşey kalmadı diyebilirim :) bir müslüm baba yok mu?
xenforo.png

sunucuhatagunlugu.png

Yığın izleme

#0 [internal function]: XF\Template\Templater->handleTemplateError()
#1 src/XF/Template/Templater.php(994): trigger_error()
#2 internal_data/code_cache/templates/l2/s3/public/xgt_konu_ogimage_oto_edit.php(6): XF\Template\Templater->method()
#3 src/XF/Template/Templater.php(1315): XF\Template\Templater->{closure}()
#4 src/addons/BR/ModernStatistic/XF/Template/Templater.php(27): XF\Template\Templater->renderTemplate()
#5 src/XF/Template/Templater.php(1388): BR\ModernStatistic\XF\Template\Templater->renderTemplate()
#6 internal_data/code_cache/templates/l2/s3/public/xgt_konu_ogimage_duzenle.php(45): XF\Template\Templater->includeTemplate()
#7 src/XF/Template/Templater.php(701): XF\Template\Templater->{closure}()
#8 internal_data/code_cache/templates/l2/s3/public/xgt_konu_ogimage.php(8): XF\Template\Templater->callMacro()
#9 src/XF/Template/Templater.php(1315): XF\Template\Templater->{closure}()
#10 src/addons/BR/ModernStatistic/XF/Template/Templater.php(27): XF\Template\Templater->renderTemplate()
#11 src/XF/Template/Templater.php(1388): BR\ModernStatistic\XF\Template\Templater->renderTemplate()
#12 internal_data/code_cache/templates/l2/s3/public/thread_edit.php(89): XF\Template\Templater->includeTemplate()
#13 src/XF/Template/Templater.php(1315): XF\Template\Templater->{closure}()
#14 src/addons/BR/ModernStatistic/XF/Template/Templater.php(27): XF\Template\Templater->renderTemplate()
#15 src/XF/Template/Template.php(24): BR\ModernStatistic\XF\Template\Templater->renderTemplate()
#16 src/XF/Mvc/Renderer/Json.php(84): XF\Template\Template->render()
#17 src/XF/Mvc/Renderer/Json.php(68): XF\Mvc\Renderer\Json->renderHtmlFallback()
#18 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(458): XF\Mvc\Renderer\Json->renderView()
#19 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(440): XF\Mvc\Dispatcher->renderView()
#20 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(400): XF\Mvc\Dispatcher->renderReply()
#21 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(58): XF\Mvc\Dispatcher->render()
#22 src/XF/App.php(2184): XF\Mvc\Dispatcher->run()
#23 src/XF.php(391): XF\App->run()
#24 index.php(20): XF::runApp()
#25 {main}

Merhaba tekrar iyi akşamlar, sanırım eklenti çakışması yaşıyorum. Eklentinin güncellenmesi ile ilgili bilgi vermek istedim. Ben hataları temizliyorum eklenti bazen çalışıyor ,bazen çalışmıyor ama iş gördüğü garanti. Eklentiyi yapan arkadaşın bilgisi olsun diye paylaşmak istedim.

Şöyle bir şeymi istiyorsunuz. Url yapıştırınca logonuz çıksın gibimi?

Ekli dosyayı görüntüle 11888
Bu eklentiyi kurmadan önce kesinlikle yani ayar etti facebook da paylaşımlarda resim çıkmıyor. Kullandığım resim scripti ile alakalı olduğunu çözdüm ama maalesef 7 aydır sorunu yaşadım. O logoyu çıkartmak için amerikayı yeminle yeniden keşfettim:) ama o şekilde çıkartamadım ? nasıl başardığınızı paylaşırmısınız? Aslında ilk başlarda çıkıyordu ama logo çok büyük ve saçma görünüyor idi, sonra uğraşmayı bıraktım :) Allaha emanet takılıyoruz ? sağolsun eTiKeT™ eTiKeT™ verdiği eklenti süper ama çalışma yaptı. Bolbol hata temizliyorum ilerde sorun olmayacaksa temizlemeye razıyım?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.