Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Eklentisiz Sitenize Özel Günler Afişleri Ekleme

lazenes

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Sahibinden.com dan gördüm her Yerli Sitede Olması gereken bir çalışma diye düşünüyorum Öncelikle Bu şekilde gözüküyor:

1698083126376.png
Nasıl Yapılır Kısmına Gelecek Olursak :

İlk Önce Ekteki Bayramlar_2.zip Dosyasını İndirin ve Forum Ana dizinine çıkartın yani Dizine "siteniz.com/bayramlar" Url den ulaşılacak bir şeklinde olmalı
Ardından Kullandığınız Temanın Şablonlarından extra.less bulun ve bunu CSS kodlarını Ekleyin
CSS:
.special-day {

}

.special-day.on-dokuz-mayis {
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/19-mayis.png') center no-repeat,-webkit-linear-gradient(top,#cf0800 0,#e82420 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/19-mayis.png') center no-repeat,-moz-linear-gradient(top,#cf0800 0,#e82420 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/19-mayis.png') center no-repeat,-o-linear-gradient(top,#cf0800 0,#e82420 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/19-mayis.png') center no-repeat,-ms-linear-gradient(top,#cf0800 0,#e82420 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/19-mayis.png') center no-repeat,linear-gradient(to bottom,#cf0800 0,#e82420 100%)
}
.special-day.on-kasim {
    background: #000 url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/10_kasim.png') center no-repeat
}
.special-day.yirmi-uc-nisan {
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/23_nisan_v2.jpg') center no-repeat,-webkit-linear-gradient(top,#d0e6fe 0,#d0e6fe 20%,#d0e6fe 87%,#81be83 89%,#80be83 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/23_nisan_v2.jpg') center no-repeat,-moz-linear-gradient(top,#d0e6fe 0,#d0e6fe 20%,#d0e6fe 87%,#81be83 89%,#80be83 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/23_nisan_v2.jpg') center no-repeat,-o-linear-gradient(top,#d0e6fe 0,#d0e6fe 20%,#d0e6fe 87%,#81be83 89%,#80be83 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/23_nisan_v2.jpg') center no-repeat,-ms-linear-gradient(top,#d0e6fe 0,#d0e6fe 20%,#d0e6fe 87%,#81be83 89%,#80be83 100%);
    background: url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/23_nisan_v2.jpg') center no-repeat,linear-gradient(to bottom,#d0e6fe 0,#d0e6fe 20%,#d0e6fe 87%,#81be83 89%,#80be83 100%)
}
.special-day.zafer-bayrami {
    background: #e72106 url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/30_agustos.png') center no-repeat
}
.special-day.yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil {

background: #e72106 url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/29-ekim-yuzuncu-yil.png') center no-repeat;
}
.special-day.yirmi-dokuz-ekim {
    background: #e72106 url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/29-ekim-yuzuncu-yil.png') center no-repeat
}
.special-day.on-bes-temmuz {
    background: #fff url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/15-temmuz.jpg') center no-repeat;
    margin: 10px 0
}
@media(min--moz-device-pixel-ratio:1.5),(-o-min-device-pixel-ratio: 3/2),(-webkit-min-device-pixel-ratio:1.5),(min-resolution:1.5dppx) {
    .special-day.on-bes-temmuz {
        background:#fff url('{$xf.options.boardUrl}/bayramlar/15-temmuz-2x.jpg') center no-repeat;
        -webkit-background-size: 984px;
        -moz-background-size: 984px;
        background-size: 984px
    }
}

Ardından kullandığınız temanın PAGE_CONTAINER Şablonunu Bulun ve

HTML:
<div class="p-pageWrapper" id="top">

Kodunu Bulun hemen altına bunları Ekleyin
HTML:
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.2.1/jquery.min.js"></script>

<script>
$(document).ready(function() {

const specialDays = {
        '05-19': 'on-dokuz-mayis',
        '11-10': 'on-kasim',
        '04-23': 'yirmi-uc-nisan',
        '08-30': 'zafer-bayrami',
           '10-23': 'yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil',
           '10-24': 'yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil',
           '10-25': 'yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil',
           '10-26': 'yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil',
           '10-27': 'yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil',
           '10-28': 'yirmi-dokuz-ekim-yuzuncu-yil',
        '10-29': 'yirmi-dokuz-ekim',        
        '07-15': 'on-bes-temmuz'      
        // Diğer özel günler için aynı şekilde devam edebilirsiniz
    };

const currentDate = new Date().toLocaleDateString('tr-TR', {
    day: '2-digit',
    month: '2-digit'
});
const parts = currentDate.split('/');
const day = parts[0];
const month = parts[1];

const newFormat = month + '-' + day;

const cssClass = specialDays[newFormat] ? specialDays[newFormat] : '';

$('.special-day').addClass(cssClass);

// Eğer özel bir günse, yüksekliği 50px
    if (cssClass) {
        $('.special-day').css('height', '50px');
    }

});
</script>

<!-- Manuel Özel günler BY  LAZENES -->
<div class="special-day"></div>

Aradım ama Bu konuda bir eklenti Gözüme Çarpmadı Bunu Eklenti Haline Getiren eden var mı onu da bilemedim Buraya XenForo 'un bir çok sürümü ile da çalışa bilecek bir Kod düzenlemesi ile Ekleyeyim dedim belki birilerinin işine yarar Herkese İyi Çalışmalar Arkadaşlar

Ekli dosyalar

• bayramlar_2.zip
    204.1 KB · Görüntüleme: 42
Ugur Ugur hocam eklentisi olursa ben kullanırım. Otomatik olarak bayram günü resimin görünüp sonrasında kendiliğinden kaybolması olayı mükemmel olur.

Kodları fazla değiştirmeden eklenti haline getirdim. Bir hata görürseniz bildirin düzeltelim.

Eline Emeğine Sağlık Hocam Vakit Bulamadım bende Eklenti işlerine giremiyorum fazla

Kodları fazla değiştirmeden eklenti haline getirdim. Bir hata görürseniz bildirin düzeltelim.

Eline Emeğine Sağlık Hocam Vakit Bulamadım bende Eklenti işlerine giremiyorum fazla
Ellerinize sağlık.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.