Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Eklenen görsellerin çok büyük pikselde olması sorunu

TERLAN

Kullanıcı
Kullanıcı
Sitemizde herhangi bir konuya eklediğimiz görsel çok büyük duruyor. aynı zamanda imza eklediğimizde de aynı sorunla karşılaşıyoruz ve bu durum forumu kullanışsız hale getirebiliyor. bunu nasıl düzeltebiliriz? orada eklenen görsellerin piksellerini nasıl düşürebiliriz ve ideal olarak kaç yapmalıyız. anlatır mısınız?

konuya eklenen görsel şöyle duruyor:
121211212.PNG

imzaya eklenen görsel şöyle duruyor:
21212121.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nasıl yapılır ? Eklenen görsellerin çok büyük pikselde olması sorunu

Kodu Yanlış Yazmışım Güncel cevap budur. Şimdiden kusura bakmayın yanlış yazdığım için.

.bbImageWrapper {
max-width: 500px !important;
}

renkli yaptığım kısmı silin. Yani aşağıda belirttiğim gibi girin kodu sorun çözülecektir.

girilecek kod

.bbImage {
}
Bakın şu an sizin eklediğiniz resimlerde burada büyük görünüyor. Ama ikinci resmi ben küçülttüm nasıl mı ?

image rezise.png

Bakın şu an sizin eklediğiniz resimlerde burada büyük görünüyor. Ama ikinci resmi ben küçülttüm nasıl mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 15518
Hocam ben her üyenin küçültüp küçültmeyeceğini bilmediğim için yani bunu sürekli takip edemeyeceğim için forumda fazla bir alan kaplasın istemiyorum. Dediğin şekilde küçülüyor fakat her üye bunu yapmaz. Bunu kısıtlamak için bir kod yok mudur? İmza ve forumda paylaşılan görseller otomatik şu pikselle dönüşsün gibisinden

yorumum bulunsun. aynı sorun bendede oluyor. nasıl yapıyorlarsa buyuk resım olarak paylaşıyorlar. yani 10 kişinin ikisi büyük olarak paylaşıyor. diğerleri normal.

Şöyle yapabilirsiniz tüm resimler en fazla 500px büyük olabilir gibi. Aşağıdaki css kodunu extra.less şablonuna giriniz.

Less:
.bbImageWrapper {
}

Şöyle yapabilirsiniz tüm resimler en fazla 500px büyük olabilir gibi. Aşağıdaki css kodunu extra.less şablonuna giriniz.

Less:
.bbImageWrapper {
}

peki resim üzerine tıklandığında yine orjınal boyutlarda açılırmı ?

Less:
.bbImageWrapper {
}
hocam yaptım ama değişen hiçbir şey olmadı. imza resmi hala çok büyük :( kodda 50px 'e kadar da düşürdüm yine değişmedi. kod çalışmadı mı anlamadım. extra.less 'e ekledim. üyelerin url ile ekledikleri görseller hala cok büyük

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.