Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü E-Posta ıp sorunu?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.ixir.gen.tr
Merhaba,

Uzak SMTP kullanımı sağlandığı için kullandığınız email-smtp.us-east-2.amazonaws.com adresinin arka planda IP adresi değişkenlik gösterdiği için tanımlanan IP geçersiz kalmaktadır. Bu noktada tarafımızca güncel IP adresi üzerine izin tanımlanarak sorun giderilmektedir Mehmet Bey.

Merhaba,

Bu noktada tarafımızca yapılacak bir işlem bulunmamaktadır Mehmet Bey. Amazonun Host SMTP adresi bağlantısının IP adresi değiştiği için değişmesi durumunda tekrar erişim için IP adresinizi tanımlamamız gerekmektedir.

Merhaba,

Firewall üzerinden erişim izni tanımlanmış olup, sorun giderilmiştir.

güzelnette reseller hesabı kullanıyorum, e-posta servisi olarakta amazon ses kullanıyorum 5-6 gunde bir yukarı sorun meydana gelmekte kalıcı bir cozum uretemedıler ne yapabılırım? haftada 1 tıcket acıp yenı ıp adresıne ızın verdırıp sorunu asıyorum.

Çözüldü E-Posta ıp sorunu?

şöyle diyeyim.
Güzeldeki resellerinizden mail > vdsye vds üzerinden > aws ye gidecek oradan da kullanıcıya

özetle vds arada bağlantı görevi görecek.

Buna ek olarak cloudflare kullanıyorsanız mail üzerinden sunucu ipnize erişim olmayacak düşerse vds ipniz düşecektir. Buda ddos saldırılarına ek bir önlem sağlamış olacaktır.

Aslında temel sorun paylaşımlı sunucular ile xenforo barındırmaktan geçiyor. Yazılım her adımda neredeyse sorun çıkarıyor. Reseller üzerinden satış sağlamıyorsanız sırf cpanel var diye kısıtlı bir sisteme ödeme yapmak bana hiç mantıklı gelmiyor.(Tabi ki azıcıkta olsa sistem bilgisi olmalı)

web sitelerimi komple vps e tasıyarak cozum uretmek durumunda kaldım. diğer bir cozum yolu ıse e-posta servısımı...
Merhaba,

Amazon SMTP adreslerine izin verilmiştir ancak cloud bir yapı olduğu için ve amazonun kendi sayfasında doğrudan izin verilmesi gereken IP adresleri yer almadığı için bu sorunu yaşamaktasınız. Normalde Google Cloud/Yandex gibi platformlarda da izin sistemi ile çalışmaktadır ancak bu sistemler IP rangelerini belirtmektedir, bizler bu konuda işlem yapmaktayız. Tekrardan güncel IP adreslerine izin verilmiştir.

Aklıma gelen çözüm bir relay sistemi yapmak. en ucuz vps vds paketlerinden bir adet alıp mail trafiğini oradan tekrar yönlendirmek.

şöyle diyeyim.
Güzeldeki resellerinizden mail > vdsye vds üzerinden > aws ye gidecek oradan da kullanıcıya

Buna ek olarak cloudflare kullanıyorsanız mail üzerinden sunucu ipnize erişim olmayacak düşerse vds ipniz düşecektir. Buda ddos saldırılarına ek bir önlem sağlamış olacaktır.

Aslında temel sorun paylaşımlı sunucular ile xenforo barındırmaktan geçiyor. Yazılım her adımda neredeyse sorun çıkarıyor. Reseller üzerinden satış sağlamıyorsanız sırf cpanel var diye kısıtlı bir sisteme ödeme yapmak bana hiç mantıklı gelmiyor.(Tabi ki azıcıkta olsa sistem bilgisi olmalı)

Son düzenleme:
şöyle diyeyim.

web sitelerimi komple vps e tasıyarak cozum uretmek durumunda kaldım. diğer bir cozum yolu ıse e-posta servısımı değişmek olacaktı lakın hiçbiri amazon ses in yerını tutmayacagı ıcın 1. yolu izledım. cevapların ıcın tsk ederım.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.