Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

DDoS Sıkıntısı... Yine Acımıyorlar Kıyıyorlar Güzelim Siteye :c

Çağan Tekin

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
http://turkfederasyonu.org
Merhaba Sayın Xen.Gen.TR Sakinleri ve Değerli Yetkilileri,

Sitem Son 1 Haftadır 2 Milyon Kullanıcılık bir DDoS Altında 0_0

Çok fazla DDoS Engelleyici yazılım sunucu içerisinde mevcut bu sebepten sıkıntı olmuyor hasar açısından şuan için fakat bir sorunum var.

DDoS Engellenirken Tüm Siteye bağlı ağ trafiği sistemim tarafından kapatılıyor zarar görmemek için ve ddos bitene kadar da sürekli siteye girmeye çalışanları geçici olarak blokluyor. Saldırı bitince açıyor.

1. sorum: Sitemin XenForo kısmına eklemem için önerebileceğiniz ddos koruma eklentleri var mı acaba?
2. sorum: Sitemin bu DDoS atanlara karşı alabileceğim önlemleri bana sıralayabilir misiniz acaba?

Allah razı olsun kardeşlerim, kendinize dikkat edin ve evde kalın... (karantinadan da kafayı yedik zaten ddos ile sıyırmak üzereyim)

hiç bir zaman yüzde yüz koruma yok.. ben bu konuda kısa sürede hepinizden daha çok tevrübeliyim.. fazla yurt dışı üyelerin yoksa bir kaç ayarla bu iş clouddan çözülür. . yurt içi saldırılar zayıf zaten

söylüyorumya size.. yurt dışı probleminiz yoksa saldırının %99 unu cloud ayarı ile giderebiliriz..
bende senin gibi arıyorum hocam .. çözüm olarak rechapt önerdiler hep.. eger farklı birşey çıkarsa bende bu konunun takipçisiyim sayende..

Xenforo yapısında saldırılara karşı alınacak bir önlem yok ne yazık ki. Bu tür güvenlik önlemlerini sadece sunucu yöneticiniz alabilir.

Xenforo yapısında saldırılara karşı alınacak bir önlem yok ne yazık ki. Bu tür güvenlik önlemlerini sadece sunucu yöneticiniz alabilir.
aslında var hocam .. proxsi çözümlü bir eklenti bulmuştum rus yabancı sitelerinden ama çalışmadı.. bu saldırılar proxsi oldugu için eklenti nasıl yapıyorsa proxsi girişleri kafadan blokluyor... ama cloudda oldugu gibi bir bloklama değil.. siteye giriyor ara yüz olarak ama başka tıklama yada bir işlem yapamıyor.. ana makinadan gelen proxsi saldırılar donuk bir siteye girmiş gibi oluyor site etkilenmiyor yani açıklaması böyleydi denedim olmadı sildim.. eger o tür bir çözüm olursa sizinle paylaşıcam .. xenforoda yok bu şekilde ama adamlar bir şekilde eklenti yapmış link yönlendirme mantıgı gibi garip birşey.

hazır alıntı yapmışken size birşey sorucam..
2.2. güncellemesi geldi diye ..
2.ü 2.1.9. olan gider sürümlere artık eklenti yapımı duracakmı ? resmi sitesindeki paylaşımlar falan.. bu böyle olursa kaderi vbulletin 3.8 gibi olur zaman sonra.. siz olayın içinde merkezindesiniz diye soruyorum

proxy baglantilari manuel yasakliyorum yasakli ip nr bölümüne yasaklayacagim proxy ip nr ilk 5 rakamindan sonrasini silip .* ekliyorum o baglanti site görüntülemesi bile yapamiyor. cözümü bu sekilde bulabildim.

proxy baglantilari manuel yasakliyorum yasakli ip nr bölümüne yasaklayacagim proxy ip nr ilk 5 rakamindan sonrasini silip .* ekliyorum o baglanti site görüntülemesi bile yapamiyor. cözümü bu sekilde bulabildim.
aslında var hocam .. proxsi çözümlü bir eklenti bulmuştum rus yabancı sitelerinden ama çalışmadı.. bu saldırılar proxsi oldugu için eklenti nasıl yapıyorsa proxsi girişleri kafadan blokluyor... ama cloudda oldugu gibi bir bloklama değil.. siteye giriyor ara yüz olarak ama başka tıklama yada bir işlem yapamıyor.. ana makinadan gelen proxsi saldırılar donuk bir siteye girmiş gibi oluyor site etkilenmiyor yani açıklaması böyleydi denedim olmadı sildim.. eger o tür bir çözüm olursa sizinle paylaşıcam .. xenforoda yok bu şekilde ama adamlar bir şekilde eklenti yapmış link yönlendirme mantıgı gibi garip birşey.

hazır alıntı yapmışken size birşey sorucam..
2.2. güncellemesi geldi diye ..
2.ü 2.1.9. olan gider sürümlere artık eklenti yapımı duracakmı ? resmi sitesindeki paylaşımlar falan.. bu böyle olursa kaderi vbulletin 3.8 gibi olur zaman sonra.. siz olayın içinde merkezindesiniz diye soruyorum
Sunucu yöneticisi yani hosting sahibi birkaç haftaya ben olacağım. Yani kendim hosting sahibi olup sitelerimi oraya taşıyacağım, haliyle bana sunucu yöneticisinin alabileceği önlemler de lazım ağabeyler. Yardımlarınız için Allah razı olsun, hosting sahibinin alabileceği önlemler nelerdir?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.