Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? [DCom] Live Content Kurulumunu Bilen Varmı?

worond

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba Rub para Birimi ile
satın aldım fakat adam kurmam için 50dolar isityor kuramsını bilen biri varmı?
Snapshot_221211171216.png
adam şu şekil yap dedi ama çalışmıyor.?

Merhabalar,
Eklenti hakkında ne yazık ki yeterince bilgiye sahip değişiz. Ne işe yaradığını bilmek bir tarafa eklentiyi yeni gördüm :)
Ancak resmi sitede kurulum için sunucu yapılandırlamarı yapılması gerektiğini gördüm, bunu sunucu yöneticinize iletiniz.

Son düzenleme:
Eklentiye baktığımda bir vps veya dedicated server istiyor.

Cloudflare üzerinde ise websockets açık olsun.

cfwebsocket.png

Eklenti ayarlar alanında portları sırasıyla deneyebilirsiniz;

Kod:
2053
2083
2087
2096
8443

Eklenti sahibi proxy üzerinden kurmayı önermiş.

Nginx için;

NGINX:
location /socket.io/ {
    proxy_pass http://127.0.0.1:2053;
    proxy_http_version 1.1;
    proxy_set_header Upgrade $http_upgrade;
    proxy_set_header Connection "Upgrade";
}

Openlitespeed için

Kod:
websocket /socket.io {
  address    127.0.0.1:2053
}

Eklentinin kullanıcı grubu izinleri tarafından izni var mı bunu da kontrol edebilirsiniz.

Ek bilgi: Websockets çok kaynak tüketir. Eğer yoğun bir siteniz var ise hiç önermiyorum. Sunucuyu ciddi yoracaktır. Ama yine de kullanmak istiyorsanız karar sizin. Sunucunuz size ait ise, firmanıza destek açarak yukarıdaki eklemeleri yaptırabilirsiniz. Eğer hosting kullanıyorsanız firmanın size bu kaynağı kullandıracağını sanmıyorum.

vds onerilerbileceği bir yer varmı ? satın alacağım adamlar açmaz

ornek su kodu vermiş onu nerden aratcam şuan azure den yapıyorum
php socket_server.php start
bu kodu nereye yapılştırcam

Öncelikle merhaba netr0n netr0n gerekli işlemleri aslında açıkça anlatmış. Eklentiyi kurmak için belli başlı fonksiyonların firma tarafından açılması gerekmekte paylaşımlı hosting sağlayan firmaların açacağını düşünmüyorum.

Openlitespeed kullandığımız sunucumuzda dilerseniz gerekli ayarlamaları yaparak sitenizi barındırabiliriz.

Öncelikle merhaba netr0n netr0n gerekli işlemleri aslında açıkça anlatmış. Eklentiyi kurmak için belli başlı fonksiyonların firma tarafından açılması gerekmekte paylaşımlı hosting sağlayan firmaların açacağını düşünmüyorum.

Openlitespeed kullandığımız sunucumuzda dilerseniz gerekli ayarlamaları yaparak sitenizi barındırabiliriz.
Şuanda Plesk Sunucu da barınmam mevcut eğer eklenti için ektra paket lazımsa alıyım? nerden alacaz bu paketi

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.