Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Cookies SSL aynı şey midir?

Doqal53

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar xenforo kurulu bir sistemde SSL aktif sorunsuz çalışıyor.
Cookies aynı şey demekmidir bunun içinde bir ayar eklenti var m?

gelen ziyaretçilere cookies onayı sunmak istiyorum....
Bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi?

Merhabalar D Doqal53
SSL ve cookies dediğimiz 2 farklı net terimidir.

SSL genelikle bir sitenin güvenli bağlantısı yane https ile giriş yapma protokolünde kullanilir. Bunun ücretli ücretsiz ve Kurumsal olanları vardır. Site barındırması ile alakalı bir durumdur kısaca

Cookies dediğimiz olay ise çerez sistemidir. Bir Sitenin yazılımı ile ilgilidir kısaca. Ön bellek kayıt , tarayıcı önbelleğe alma işlemi , browcse cache kısaca bir siteye ilk giriş yapilirken net tarayıcısına bilgilerinizin kayıt edilme metodudur.

Sitenize bir misafir girince (xenforo forumu olarak sitenizi değerlendiriyorum)admin panel seçeneklerinden bunu ayarlayabilirsiniz.

izlemeniz gereken yol;

1581767206094.png

1581767226388.png

seçimini yapıp kaydetmektir.

Merhabalar D Doqal53
SSL ve cookies dediğimiz 2 farklı net terimidir.

SSL genelikle bir sitenin güvenli bağlantısı yane https ile giriş yapma protokolünde kullanilir. Bunun ücretli ücretsiz ve Kurumsal olanları vardır. Site barındırması ile alakalı bir durumdur kısaca

Cookies dediğimiz olay ise çerez sistemidir. Bir Sitenin yazılımı ile ilgilidir kısaca. Ön bellek kayıt , tarayıcı önbelleğe alma işlemi , browcse cache kısaca bir siteye ilk giriş yapilirken net tarayıcısına bilgilerinizin kayıt edilme metodudur.

Sitenize bir misafir girince (xenforo forumu olarak sitenizi değerlendiriyorum)admin panel seçeneklerinden bunu ayarlayabilirsiniz.

izlemeniz gereken yol;

Ekli dosyayı görüntüle 9935

Ekli dosyayı görüntüle 9936

seçimini yapıp kaydetmektir.
Genel forum ayarlarını bulamadım açıkcası :(
Seçenekler kısmından
Screenshot burası var dediğiniz kısmı bulamadım:(

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.