Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Chati ve İstatistik konum ayarı

Revonzy

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
  • Merhabalar forumumda XenForo 2.0 [XenGenTr] Forum istatistik sistemi ve Siropu Chat kullanmaktayım;

Chati ve İstatistik eklentisini forumların üstüne al dediğim zaman chat istatistiklerin altında kalıyor, bu sefer mecburen istatistikleri devredışı bırakmak zorunda kalıyorum. Chat eklentisinin ayarlarına gidip içeriğin üstünde dediğim zaman sorunum çözülüyor fakat her sayfada en başta chat çıkıyor (kullanıcı profili vb.).

Ben sadece anasayfada headerin altında chat onun altında istatistik sistemi onun altındada kategorilerimin olmasını istiyorum bu duruma yardım edecek birisi var mı?

Son düzenleme:

Chati ve İstatistik konum ayarı

Üzerine tıklayın widget'in açılan sayfada sıralama olacaktır. Forum sıralaması ile chat sıralaması arasına bakın ve numaralandırın. Örneğin benim bir widget'im de Forum listesi: Kenar çubuğu 25 olarak numaralandırılmıştır. Bu numaralandırmalar sitenizin widget konumunu belli eder.
Admincp > Görünüm ve diller > Widget ayarlarından sıralama ayarlarına bakabilir misiniz? Muhtemelen oradadır.

Konuyu açıp direkt up yazmayın hocam, flood'a girer bu ve flood yasaktır her forumda olduğu gibi.

Admincp > Görünüm ve diller > Widget ayarlarından sıralama ayarlarına bakabilir misiniz? Muhtemelen oradadır.

Konuyu açıp direkt up yazmayın hocam, flood'a girer bu ve flood yasaktır her forumda olduğu gibi.
teşekkür ederim bazı forumlarda konuyu açtıgınız zaman direk konu listesine çıkmıyorum biri yorum yapana kadar teşekkürler

evet haklısınız chat altta kalmış peki nasıl yukarı taşıyacağım?

Üzerine tıklayın widget'in açılan sayfada sıralama olacaktır. Forum sıralaması ile chat sıralaması arasına bakın ve numaralandırın. Örneğin benim bir widget'im de Forum listesi: Kenar çubuğu 25 olarak numaralandırılmıştır. Bu numaralandırmalar sitenizin widget konumunu belli eder.

Çözüm
çok teşekkür ederim :) gerçekten yardımcı oldunuz

Rica ederim :)

Aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise uygun kategoriye konu açmaktan çekinmeyiniz.
hocam bahsettiginiz durum sadece istatistik eklentisinin en çok mesaj atan kişiler kısmı için geçerliymiş maalesef
yani widgetler bölümünde sadece en istatistik eklentisinin en çok mesaj atanlar kısmı bulunmakta

Aşağıdaki görseldeki gibi olacak sıralama, forum istatistiklerinin altında duruyor. Aynı eklentiyi ben de kullanıyorum ve bu şekilde ayarlanırsa forum iç kısmında forum istatistikleri altında olur, eğer yerini değiştirmek istiyorsanız dediğim gibi numaralandırma yapmanız gerekecektir.

Ekran Alıntısı.PNG

Aşağıdaki görseldeki gibi olacak sıralama, forum istatistiklerinin altında duruyor. Aynı eklentiyi ben de kullanıyorum ve bu şekilde ayarlanırsa forum iç kısmında forum istatistikleri altında olur, eğer yerini değiştirmek istiyorsanız dediğim gibi numaralandırma yapmanız gerekecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15115
ben anlayamadım demek istediklerinizi

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.