Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Capthca mı Özel Soru mu daha güvenli?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Huracan

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar
Son zamanlarda bazı capthca servislerinin peynir ekmek gibi bypasslanabildiğini görüyoruz.

Sizce Özel soru alanları (2 + 2= ?) mı daha güvenli bir üyelik sistemi yaratır yoksa capthca çözümleri mi?

Çözüldü Capthca mı Özel Soru mu daha güvenli?

Soru cevap olayı benim görüşüme göre daha kullanışlı. Ancak, bunun içimn bölgesel sorular sormak gerekli bu kezde bölde dışından kayıt olacaklar sorun yaşa bilirler.
Biz şu an hCaptcha kullanıyoruz ve tek bir yanlışı hatası olmadı henüz ;)
valla ben 2 gündür soru cevap yaptim spam üyelikler durdu ??

Türkiye'nin başkenti ? (Ankara ) diye daha etkili

valla ben 2 gündür soru cevap yaptim spam üyelikler durdu ??

Türkiye'nin başkenti ? (Ankara ) diye daha etkili
Başka bir CMS geliştiricileri bu olayı kendi yazılımları üzerinde entegre ederlerse kolayca atlatılacağından bahsetti ve capthca önerdi. Sanırım işler Xenforo taraflı biraz farklı işliyor.

Soru cevap olayı benim görüşüme göre daha kullanışlı. Ancak, bunun içimn bölgesel sorular sormak gerekli bu kezde bölde dışından kayıt olacaklar sorun yaşa bilirler.

Çözüm
Kullanılabilirlik açısından sormak istemedim aslında yinede teşekkür ederim ama güvenlik açısından merak ediyorum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.