Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Butona tıklayınca kullanıcı grubu değişimi yapılabilir mi?

toprakuzuner

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Bir buton koyup bu butona tıklayan herkesi belirlediğimiz kullanıcı grubuna atama gibi bir işlem yapılabilir mi?

Eğer yapabilirsek herkesin işine yarayacaktır, kafamdaki şey birçok kişinin yaptığı sistemi xenforoya uyarlamak örnek vericek olursam >
StandartKullanici
StandartKullanici1

Sitedeki reklamlar için
Kod:
<xf:if is={StandartKullanici}>
<reklam>
</xf:is>

Hesap Yukseltme Sayfasi>
Kod:
<xf:if is={StandartKullanici}>
<span>Reklamlari 1 gün kapatmak icin asagidaki reklama tiklayin;</span>
if click <reklam> visitor.StandartKullanici -> StandartKullanici1

Mantık bu şekilde uyarlanabiliyorsa eğer xenforo kodlarına uyarlayabilirseniz çok sevinirim

Yani bu olursa hem insanlar reklamlardan usanmaz hem de günlük herkişiden 1 reklam tıklaması alırız, söylenenlere göre görüntülenme kazancı düşük tıklama kazancı yüksekmiş

Yani bu olursa hem insanlar reklamlardan usanmaz hem de günlük herkişiden 1 reklam tıklaması alırız, söylenenlere göre görüntülenme kazancı düşük tıklama kazancı yüksekmiş
Bu işlem Admin yetkisi gerektirdiği için bence pek mümkün değil. Daha detaylı cevap müsait olunca netr0n netr0n ve eTiKeT™ eTiKeT™ kardeşlerimden gelecektir.

mesela X kadar mesaj yazdığında da kullanıcı grubu değiştirme işlemi yaptırılabiliyor, tesekkurler
Evet mantıklı. Ben kullanıcı manual yükseltme olarak düşünmüştüm, siz ise 2.grup atama olarak düşünmüşsünüz.

Yine de bunun için özel kod yazmak gerekiyor. Mevcut kullanıcı grup değişime yeni bir fonksiyon ilave etmek için.

evet nerden baslayacagimi da hic bilmiyorum biraz ipucu verebilen olursa da isimi gorur hangi kodlari kurcalamam gerektigi gibi

Bir şey daha düşündüm bu daha basit görünüyor bir butona bastığında kullanıcı adi değişicek isimlere sadece A'dan Z'ye ve 0dan 9a değeler girilebilir diye koşul koyarız, butona bastığımızda ise isim değiştirme işlemi '%+{visitorname} olarak kaydedilir. Terfi sisteminde de kullanıcı adında '%' işareti var ise StandartKullanıcı1'e terfi et koşulu veririz. veya aynı işlem kullanıcı adı değil de özel kullanıcı alanı ile de yapılabilir yani tek sorun isim veya özel alan kutusunu bizim verdiğimiz değer ile değiştirecek butonu yapmak.. 1599839218216.png

if koşulları değil mi bu forum.mevsimde bunun gibi birşet paylaşılmıştı baya kafa yormak lazım.. zaten hocam xenforoda olmaz diye birley yok linux işletim sistemi gibi neye yontarsan ona geliyor ama bilgi kafa lazım bana çok karışık geliyor yapılır

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.