Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Buradaki 24 saatte bir indirme durumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KralLord

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
İnsanları resmen köle gibi günde 1 sefer sokmaya çalışıyorsunuz. Dün bir tema indirecektim hata verdi tekrar denedim bu seferde günde 1 sefer indiriliyor saçmalığı çıkmaya başladı.

Gerçekten bu davranışınızı hiç begenmedim.

Sms doğrulaması yaparsan bu sınır çoğalıyor diye biliyorum? ayrıca "saçmalık" şeklinde adlandırmak bir tık eleştiri ötesine çıkabilir..

Hocam yaptım zaten, ama insanları buna zorlamak bence anlamsız.

Hocam yaptım zaten, ama insanları buna zorlamak bence anlamsız.
ücretsiz bir şekilde sunulan eklentilerin, şablonların ve desteğin haddi hesabı yok, bunu yapmaları gayet doğal bence..
Ayrıca SMS Doğrulaması bir güvenlik önlemi zaten.

Ücretsiz paylaşmak bence karşılıksız paylaşmaktır. Karşılık bekleniyorsa bunun bir ücreti olur bu ücretide biz para ile değil beğenerek veya telefon dogrulayarak ödüyoruz.

Ücretsiz paylaşmak bence karşılıksız paylaşmaktır. Karşılık bekleniyorsa bunun bir ücreti olur bu ücretide biz para ile değil beğenerek veya telefon dogrulayarak ödüyoruz.
Ben yaptığınızı eleştiri olarak kabul edilebilir buluyorum açıkçası fakat eleştirinize pek de katılmıyorum.
Ücretsiz demek aslında belirli kümeler için kullanılabilecek bir kavram, gerek para gerek farklı bir hizmete müşteri olma konusunda.

Haliyle benim burada gördüğüm "ücretsiz" kavramları para açısından olan büyük oranda yapılan hizmetleri kastediyor. Haliyle ben bunu gayet normal karşılıyorum.

Lakin malumunuz forumun kurucuları da elbette bunca güzel şeyi yaparken çalışma şevklerini kaybetmemeli. Bana sorarsanız kendine ait bir alan oluşturup onu bunca emekle büyütürken büyük oranda kullanıcılar yararını görüyor, foruma trafik çekecek eylemlere dahil olmayı bence forum yöneticileri ve kurucuları adına pek de fazla görmek çok doğru olmayabilir.

Merhabalar,
Öncelikle bu kısıtlamanın en büyük nedeni forum kullanıcıları arasında bir filtreleme uygulamaktır. Forumu aktif olarak kullanacak, katkı sağlaya bilecek kullanıcılar ile gelip geçici kullanıcıları elemek ve kalıcı kullanıcılar için daha kalıcı ve kaliteli hizmetler sunmaktır.

Evetr gördüğünüz gibi içeriğimiz'in %99 ücretsiz, bu ücretsiz içerikten yararlanmak isteyen kullanıcıları da bizim ayrıştırmamız kadar doğal bir şey olmadığını düşünüyorum.
Foruma bir defalık girip, burdaki bir içeriği alıp kullanan ve bir daha foruma uğramayan kullanıcılar için neden bu kadar çok çaba harcayalım ki, foruma bu kullanıcıların ne katkısı ola bilir ?
Bizim yada forum kültüründe ki en büyük hedef her zaman kalıcı, sabit bir kitleye hizmet etmektir. Forumda kullanıcıların çoğu bir birini tanır, destek verir ve bunu karşılıksız yapar. Eğer kalıcı bir kullanıcı grubu olmasa idi bunu kim yapacaktı, bizmi ? :) tabi ki hayır ben iki haftadır foruma giremiyorum bu kullanıcılar olmasa bu forum bildiğiniz çöp olur ne yazık ki.
Ama iki haftalık mesaj döngüsüne baktığımda %50 yönetici diğer 50 ise kullanıcılar arası desteklerden oluşuyor. Bu oluşumu ise para vererek yaptıramazsınız bir çok kişiye. Bu kullanıcılar bu foruma gerçekten bağlı, aldığı kadar da vermek için çaba gösteren kullanıcılar, arkadaşlardır. Bu arkadaşlarımıza da hepsine teşekkür ediyoruz yanımızda oldukları, birbirlerine destek verdikleri için.

Bu forum 100 binlerce kullanıcı gibi hedefi yok, olmazda! Sonuçta kitlemiz, içeriğimiz belli milyonlarca insanı ilgilendiren bir forum değil (Türkiye içinde). Yani bizim çok fazla kullanıcı sınırlayarak çekmek gibi bir ilkemiz yok bizim tek amacımız kaliteli, nitelikli kullanıcıları bağlayıp onların bizden bizlerin, forumun onlardan faydalanmasınız sağlamaktır. Bu düşünce ilede doğru yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz.

Düşünsenize artık bir mail hesabı, sosyal medya hesabı gibi basit işlemlerde bir artık telefon numaraları v.s isteniyor. Bunu bir çoğuda güvenlik mi bence hayır :) kullanıcıları kısıtlamak, hesabına sahip çıkması için bağlamak ve kalıcı bir kullanıcı kitlesi elde emektir bence.

Kısacası daha fazla örnek ve düşünce ile bunu size açıklamak isterdim ama bunu yazmak kadar okumak da zor olacaktır. Biz kimseyi zorlamıyoruz beğenilmiyor isek yapabileceğimiz bir şey yok, başka forumlardan hizmet alsınlar hatta mümkün ise hiç gelmesinler bu foruma bir dosyalık ilişkilere gerçekten hiç ihtiyacımız yok ;)

Saygılar...

Kimse kusura bakmasın ben bu konuda nazik olamam. Her eleştiriye açığım ama aşağıdaki şu söylemi kabul edemem.

İnsanları resmen köle gibi günde 1 sefer sokmaya çalışıyorsunuz.

Biz kimseyi foruma sokmaya çalışmıyoruz. Profilini doğrularsın günde 20 dosya indirme hakkın olur istediğin dosyayı indirirsin. Burada yeri gelecek gecemizi gündüzümüze katıp, xenforo kullanıcıları için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz sizin gibi forum kullanmayı bilmeyen, forum kuralı nedir, forum düzeni nedir, emek nedir, teşekkür nedir bilmeyen biri gelip insanları köle gibi kullandığımızı söyleyecek? Yok öyle bir şey. Bizim günlerimizi, haftalarımızı verdiğimiz ürünlere siz bir beğeni atıp indirmekten rahatsız oluyorsanız, bu forumda işiniz yok demektir. Kusura bakmayın, kusurlarınıza bakın diye güzel bir söz vardır. XenForo için bunca bilgi paylaşımı yapan foruma biraz saygınız olsun.

Yasaklandınız, şimdi gidin nereden indiriyorsanız oradan indirin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.