Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Bu Site Tasarımı Nasıl Yapılmış?

nodrac

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba beğendiğim bir tasarımı kendi siteme uyarlamak istiyorum ama aklıma takılan bir kaç soru var.
Örnek aldığım web sayfası: MacRumors: Apple News and Rumors

Ana sayfada ki blog yazıları bana wordpress ile yazılmış gibi geldi ama yorumlar xenforodan geliyor.
Sizce wordpress ve xenforo mu kullanıcı database i birleştirildi?
Yoksa ana sayfada ki yazılar başka bir yolla xenfora üzerinden yazılıyor?

Aşağıda örneğini vereceğim sayfaları custom html olarak mı düzenliyorlar sizce?

Merhaba beğendiğim bir tasarımı kendi siteme uyarlamak istiyorum ama aklıma takılan bir kaç soru var.
Örnek aldığım web sayfası: MacRumors: Apple News and Rumors

Ana sayfada ki blog yazıları bana wordpress ile yazılmış gibi geldi ama yorumlar xenforodan geliyor.
Sizce wordpress ve xenforo mu kullanıcı database i birleştirildi?
Yoksa ana sayfada ki yazılar başka bir yolla xenfora üzerinden yazılıyor?

Aşağıda örneğini vereceğim sayfaları custom html olarak mı düzenliyorlar sizce?

Bizi ilgilendiren kısım burası.

Bu forumda özel olan nedir onu anlamadım. Sıradan bir forum.

Çözüm
Bu forumda özel olan nedir onu anlamadım. Sıradan bir forum.
Forumun bir özelliği yok haklısınız. Benim anlatmak istediğim ana sayfa, guides round-ups how tos review gibi sayfaların nasıl tasarlandığı veya hangi arayüzle?

Mesela ana sayfada haberler var herhangi bir habere tıkladığınızda wordpress urls şeklinde bir sayfa açılıyor. Haberin devamında yorumlara tıkladığınızda ise foruma yönlendiriyor. Aslında haberi ve yorumları forumda çekiyor.

forum bölümü forums.macrumors.com xenforo v2.2.7 Patch 1
diğer kısımlar word press değil (admin sayfası gizlenmiş olabilir yüzde 1 ihtimal )

Forum dışındaki diğer alanların metalarına bakıldığın özel olarak yapıldığı anlaşılıyor. Forum tarafında çok bir şey yok uix mega menü üzerine bir menü oturtulmuş tabii bu durumda da bunları yapıyor olabilmek için kod bilginizin olması gerekiyor. cafemedia kim ise dokunuşlarda onun ismi geçiyor.

React ile ana siteyi güncellemişler forumu da 1 versiyonundan 2 versiyonuna yükseltmişler ama 1'de olan eklentilere güncelleme yapmışlar. Yapan taraf TH şirketi. Özel bir yazılım olduğu görünüyor. Yeri gelmişken yabancıların kültüründe böyle o oradan aksın, bu buradan kaçsın, buna tıklayınca footer 5 parende atsın gibi şeyler yok. Şu tasarımı biz yapsak arkamızdan söverler. Bu th'nin başarısızlığı değil tabii ki isteseler görseli güzel şeylerde yapabilirler şirket sonuçta ama insanları sevmiyor. Bilgiye zahmetsiz ulaşsınlar ve her şey basit olsun mantığındalar. Para olmadığı anlamında değil, ABD'de banka sitelerine baktığımız da da bunu görüyoruz demek ki çok fazla görsele önem vermiyorlar. :D

Özel bir yazılım olduğu görünüyor.

Bu kişi sitenin webmasterı. Wordpress ile xenforoyu entegre edip dediğiniz gibi kendi ihtiyaçlarına göre ana sayfayı modifiye etmişler.

React kullanmanın avantajı nedir?

Her yazılımın kendisine göre avantajı ve dezavantajı vardır bu ihtiyaçlara göre işlerini react görmüş ise tercih etmiş olabilirler. react, user interface kütüphanesi olduğu için sitedeki değişikliklerin hızlı bir şekilde componentlara iletmek amaçlanmış ise tercih edilmiş olabilir. Api taraflı işlemlerde react oldukça iyi işler görüyor ve ihtiyaca göre componentler oluşturabiliyorsunuz dediğim gibi tercih meselesidir. XenForo milyonlarca veriyi işleyebilir/tutabilir xenforo'da sıkıntı yok kendisini bu konuda ispatlamış zaten. Ama arka tarafta wp var ise bu kadar veriyi riske atmak istememiş olacaklar ki yazılımı güncellemişler. Aklıma başka da bişey gelmiyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.