Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Birden fazla rank ekleme

kuzubey

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Sevgili hocalarım ben formumdaki bir kullanıcıya birden fazla rank eklemek istiyorum fakat formumda otomatik rank terfi sistemi ekli bir kullanıcı 50 mesaj yazdığında Level 2'ye geçiyor 100 mesaj yazınca Level 3 şeklinde hocalarım rütbe terfi sisteminde kullanıcı Level 3'e geldiğinde profilinde 3 tane rank gösterdiğinden ben sistemden rank istifini kapattım ki sadece 1 tane rankı yani son elde ettiği rütbe gözüksün. Şimdi hocalarım ben formumda bir tane kullanıcıyı ekstra desinger diye rütbe vermek istiyorum kullanıcının hem normal rütbesi yükselecek hem de yanında ekstra desinger rütbesi olacak böyle bir şey yapmak mümkün müdür ?

Nasıl yapılır ? Birden fazla rank ekleme

Ranks istifine izin vermelisiniz ki kullanıcının geçerli olduğu grupların tümünün banner eklensin. Aksi durumda kullanıcı grubu önceliği yüksel olan gösterilecektir sadece.
rank istiflemesini açsanızda görüntüleme sırasını uygun girdiğinizde rank istifi oluşmuyor.. onu bir defa ayarlayıp bırakmanız lazım.. onada ilgi alaka istiyor sormak veya bir başlasının yardımıyla değil... mesela ben şöyle birşey denemiştim..

örnekliyim fikir açısından yardımcı olabilir...

yeni üye 10
üye 20
hevesli üye 30

rank istifi açık oalcak yönetici olarak göster kapalı olacak..

bunu terfi sisteminde 100 200 300 şeklinde yapacaksınız..

mesela diyelim olmadı terfi sistemi açık diye iki rank değilde 3 rankı yanyana dizdi demi.. istenmeyen grup rankının görüntülenme sırasındaki sayılarla oynuycaksın.. iki basamak şeklinde oynama olduğunda yığma yapmıyor .. hatamıdır lak'mıdır bilmiyorum ilk terfi sistemi kullanmaya karar verdiğimde bunu sağlamıştım bir dengeleme vardı 2.1 'de şimdi istesemde bunu 2.2 de tutturamıyorum o ayrı..

rank istiflemesini açsanızda görüntüleme sırasını uygun girdiğinizde rank istifi oluşmuyor.. onu bir defa ayarlayıp bırakmanız lazım.. onada ilgi alaka istiyor sormak veya bir başlasının yardımıyla değil... mesela ben şöyle birşey denemiştim..

örnekliyim fikir açısından yardımcı olabilir...

yeni üye 10
üye 20
hevesli üye 30

rank istifi açık oalcak yönetici olarak göster kapalı olacak..

bunu terfi sisteminde 100 200 300 şeklinde yapacaksınız..

mesela diyelim olmadı terfi sistemi açık diye iki rank değilde 3 rankı yanyana dizdi demi.. istenmeyen grup rankının görüntülenme sırasındaki sayılarla oynuycaksın.. iki basamak şeklinde oynama olduğunda yığma yapmıyor .. hatamıdır lak'mıdır bilmiyorum ilk terfi sistemi kullanmaya karar verdiğimde bunu sağlamıştım bir dengeleme vardı 2.1 'de şimdi istesemde bunu 2.2 de tutturamıyorum o ayrı..
Hocam elinize sağlık da hiçbir şey anladım. Fotoğraflı anlatma şansınız var mı ?

Bende olay biraz karıştı açıkcası, altı üstü bir banner ne kadar bu kadar uzadı bu iş anlamadım. Şimdi siz bizde olduğu gibi diyorsunuz ki kullanıcı grup rank altında birde yönetici ibareli rank olsun mu istiyorsunuz ?

Bende olay biraz karıştı açıkcası, altı üstü bir banner ne kadar bu kadar uzadı bu iş anlamadım. Şimdi siz bizde olduğu gibi diyorsunuz ki kullanıcı grup rank altında birde yönetici ibareli rank olsun mu istiyorsunuz ?
Hocam bakın şimdi rank istifi açık olacak. Yeni üye olan üyeler, Üye rütbesiyle başlayacak. 25 mesaj attıktan sonra Plus Üye olacak. 50 mesaj attığında Platin Üye olacak. Hocam burada Playin Üye olanın rütbelerinde 3 tane birden rütbe gözüküyor fakat benim istediğim 3 tane rütbe birden gözükmesin sadece 1 tanesi gözüksün. Fakat ben bu üyeye onaylı üye rankını verdiğim zaman hem Platin Üye rütbesi hem de Onaylı Üye rütbesi gözüksün istiyorum. Adam eğer 100 mesaj atarsan Altın Üye olacak hem de yine Onaylı Üye rütbesi gözükecek

İlk olarak rank istifi açık olmadan aynı andan bir kaç rank gösteremezsiniz, yönetici rank hariç! Ekli dosyayı görüntüle 15681 çünkü bu bir rank değildir.

Yani bu dediğinizi şimdiden unutun! diğer olay ise otomatik olarak kullanıcı grubu değişimi için şu makaleyi inceleyin :Kullanım tekniği - XenForo 2 Otomatik kullanıcı değişikli,terfi sistemi nasıl kullanılır?

Yine belirtiyorum ranks istifini açık değil ise bir kullanıcıya birden fazla ranks gösteremezsiniz!
Hocam yukarıda da belirttiğim üzere rank istifi açık olacak. Fakat rank istifi açık olunca üye Platin Üye'ye sahipse önceki 2 rütbesini de yani 3 rütbesini birden gösteriyor

Aynen durum, ranks istifi açık ise kullanı kaç adet gruba entegre ise tüm kullanıcı gruplarının ranklari görünecektir.
FireShot Webpage Screenshot #089 - 'Kullanıcıyı düzenle_ eTiKeT™ I XenForo 2 Test forumu - Yön...png

Resimde görüldüğü üzer bu kullanıcı 3 adet kullanıc grubuna kayıtlı 1. Registered 2.Administrative 3. Moderating yani bu demek oluyor ki bu kullanıcı ranks istifi etkin ise bu gruplarını ranklarını listele, yani 3 adet rank demek bu.

Bunu ancak manule olarak ayarlaya bilirsiniz.
Yasıl yani ? resimdeki alanı şu şekilde düzenledim ben bakınız;
Screenshot_2021-03-18 Kullanıcıyı düzenle eTiKeT™ XenForo 2 Test forumu - Yönetici kontrol pan...png
Yani dedim ki bu kullanıcıyı sadece bu gruplarda göster 1.Administrative 2. Moderating artık sadece 2 adet rank görünecektir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.