Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bir Eklentiyi Her Şeyi Diğerinden Ayrı Şekilde Birkaç Kez Kurmak

Çağan Tekin

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba Sayın Xen.Gen.TR Sakinleri ve Değerli Yetkilileri,

XenForo 2.1'de Yapamadığım ve Bulamadığım bir eylem mevcuttur:
Bir eklentiyi birden fazla olacak şekilde, kurulduğu dizin farklı olmasına gerekmeksizin (olsa da sıkıntı olmaz) nasıl bir kaç kez ayrı şekilde kurulur?

Mesela Siroupu'nun Shoutbox Eklentisini Bir Sebepten Ötürü 2. Bir tane Daha Olarak İhtiyaç Duyuyorum. 1. Eklentiyi tüm kişilere konuşmaya açarken 2. yi sadece yetkililer için yapacağım gibi düşünebilirsiniz. Bu eklentiyi nasıl 2 defa ayrı ayrı olacak şekilde kurabilirim?

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim, saygılar, sosyal mesafelere dikkat! :)

Bir Eklentiyi Her Şeyi Diğerinden Ayrı Şekilde Birkaç Kez Kurmak

Merhabalar Çağan Tekin Çağan Tekin Her sorunun beni gerçekten çok şaşirtiyor. Şimdi Siropu Chat'te oda oluşturma diye bir durum var
Yöneticiler için 1 oda oluşturusun YÖNETİM diye bunu sadece kullanıcı grubu izinlerinden yetkili grubuna tanımlarsın. Özel bir grup olur

Birde default sohbet odası olur buda herkese açık olur. Aynı eklentiden 2 tane kurma ihtimalin yok kursanda tek ekran yansitir :D BU eklentinin özelliklerinde ve izinlerinde istediğin işlemi yapmak mevcut dediğim şekilde.
Merhabalar Çağan Tekin Çağan Tekin Her sorunun beni gerçekten çok şaşirtiyor. Şimdi Siropu Chat'te oda oluşturma diye bir durum var
Yöneticiler için 1 oda oluşturusun YÖNETİM diye bunu sadece kullanıcı grubu izinlerinden yetkili grubuna tanımlarsın. Özel bir grup olur

Birde default sohbet odası olur buda herkese açık olur. Aynı eklentiden 2 tane kurma ihtimalin yok kursanda tek ekran yansitir :D BU eklentinin özelliklerinde ve izinlerinde istediğin işlemi yapmak mevcut dediğim şekilde.

Çözüm

ağabey yok onu kastetmemiştim, siropu shotbox farklı bir eklenti sirpopu chat te oda kurma olduğu için ihtiyaç duymadım fakat sadece xenforo kullanmadığımdan shotbox eklentisini diğer sitelerime iframe ile yansıtınca daha rahat oluyor o sebepten shotboxdan 2 tane kurma ihtiyacım var :(

Bu olay belki küçük basit eklentilerde olabilir ama Siropu Chat ta imkansıza yakın, çünkü bunun için eklentiyi yeniden yapılandırmak lazım ki bunu yapmak için milyon tane dosya düzenlemek lazım. Ayrıca iyi derecede php, js, html, mysql, kod bilgisi vss bilmek ve birkaç gün zaman gerektirir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.