Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bir domaine hem xenforo hem wordpress kurulabilir mi?

YasinTURKOGLU

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
yapmak istediğim şey şu,

örneğin "halk sağlığı" kategorisindeki kullanıcılar için uygun bir yere link koymak istiyorum. o linke tıklayanların ilgili kategori ile ilgili açılmış canlı yayınları izleyebileceği kategori sayısınca farklı canlı yayın odaları açmak istiyorum. sanırım bu farklı canlı yayın odaları için host bilgisayarda wordpress kurulmuş olması gerekiyor. ancak benim hostingimde xenforo kurulu. bu benim için bir sorun olur mu veya bunu yapabilir miyim? bunu nasıl yapacağımdan ziyade bunun yapılabilip yapılamayacağını öğrenmek istiyorum. yani bir hostinge aynı domaine hem xenforo hem wordpress kurulabilip kurulamayacağını öğrenmem lazım. teşekkürler :)

Evet, kurulabilir.

FTP'de forum dizini adında bir dizin oluşturup, içerisine forum kurabilir ve ana dizine de wordpress dosyalarınızı atıp kurulum yapabilirsiniz. Ya da tam tersi blog dizini oluşturup içerisinde wordpress dosyalarınızı atarak kurulum yapabilir ana dizine de forum kurulabilirsiniz.

Ana dizinde xenforo kurulu ise, blog adında yeni bir klasor açıp içine wordpress kurabilirsin.. site.com/blog/ linkine gittiğinde wordpress açılır. Yada subdomain açıp içine wordpress kurabilirsin. blog.site.com gibi.

Tabiki kurulabilir hatta bunları köprüleyerek kullanıcılar ve yorumları bile birleştirebilirsin

yanıtlar için hepinize çok teşekkür ediyorum.
Tabiki kurulabilir hatta bunları köprüleyerek kullanıcılar ve yorumları bile birleştirebilirsin
tam ifade edemedim ama asıl istediğim şey tam olarak buydu. iki farklı kurulumdaki kullanıcıların kullanıcı bilgilerinin istatistiklerinin beraber tutulabilmesini istiyorum çünkü.. sağolun

yanıtlar için hepinize çok teşekkür ediyorum.

tam ifade edemedim ama asıl istediğim şey tam olarak buydu. iki farklı kurulumdaki kullanıcıların kullanıcı bilgilerinin istatistiklerinin beraber tutulabilmesini istiyorum çünkü.. sağolun
Piyasada eklentiler var fakat çalışıyor mu bilmiyorum ben kendi sitelerimde manuel yöntemler ile işlemi gerçekleştiriyorum

Verimli çalışan ne yazık ki yok, aşırı sıkıntılı sistemler. Ancak XF 2.3 ile bu işlemler kolaylasacak ve yeni eklentiler ile daha profesyonel olacağını düşünüyorum.

Verimli çalışan ne yazık ki yok, aşırı sıkıntılı sistemler. Ancak XF 2.3 ile bu işlemler kolaylasacak ve yeni eklentiler ile daha profesyonel olacağını düşünüyorum.
İnşallah hocam heyecanla bekliyoruz 2.3 sürümünü.. Eski temalar devre dışı kalacak diye duydum ama umarım eklentilerimizide kaybetmeyiz yeni sürümde...

Sonu fiyaskoyla biten ThemeHouse Xpress XF-WP köprü eklentisi vardı bir zamanlar. :D

Benzer bir eklenti daha yapmışlar (Bu sefer XF değil WP eklentisi) ama onun hakkında hiçbir bilgim yok.

Ayrıca XF 2.3 ile köklü değişimler olacak. Bu tür işler için bekleyin derim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.