Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sota

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Başlıktan da anlaşılacağı üzere avatarın dosya boyunu nasıl limitlendirebiliriz.
Sunucuda ki dosyalara bakarken 8-9mb boyutundaki avatarların havalarda uçuştuğunu gördüm.

Bu dosyaların büyüklüğü nedeniyle forumun yüklenmesi geçikiyor.

Sablon değişikliği kılavuzu paylaşılırsa memnun olurum. Eklenti haline gelirse süper olur.

Demekki bu adamda kıl kapan tek ben değilmişim.

XenForo 2 daha yeni çıkmış, o zaman conditional statements üzerinde çalışıyoruz, çokta iyi bir çalışma çıkardık ve xenforo üzerinde yayınladık. Konu çok ilgi gördü. Adam özel mesaj attı bize, bunu ben yayınlayacaktım diye. :D Sanki biz müneccimiz. Nereden bilelim senin çıkaracağını. O konudan sonra bize tavır aldı. Daha sonra Tr'deki destek sitelerine yaklaşım biçimi bizi rahatsız etti. Bununla özelden çok konuştuk, haksız yere bize bir kaç işlem yapmışlığı var. Özel olarak durumu ilettiğimizde haksız olduğu halde konuyu kestirip attı. Bazı geliştiricilere de bir kaç haksız işlemi vardı. O da benim gördüğüm başka işlemleri de vardır potansiyel var onda. Kısaca o xenforo'a yakışmayan bir mod.

xf kullaniyorum avatar boyutlandirmasi otomatik 384x384 boyutunda kaydetmekte buda 40 ile 60 kb dan olusmakta 3 mb 5 mb boyutunda avatar resimlerini kabul etmez boyutlandirmaniz istenir.

site yapısıyla avatar boyutunun ne alakası var sunucudan kısın ayarı.. 300 mb avatar yüklenmesi nedir anlamadım.. zaten dosya ekleden verilen izin sunucusuna göre en fazla ortalama 60 mb onuda sınırlama yapıyorlar zaten.. ha toplamını diyorsanız benim ilk forumdaki avatar boyutu 1 gb ı geçiyor :D biz bunu bilerek açıyoruz hatta sunucu sahibiyle tartışmıştık.. siteyi ne olarak kullanacağınıza bağlı bir seçim bu..
netr0n netr0n hocanın cronlama ile ilgili bir konusu vardı burada.. o konunun tersine bir değer girip boyutlar düşürüle bilir..

Bu eklentide limitlendirme var. 2.2 ilede uyumlu görünüyor sorun nedir sonraki surumler ıcın destek mi?

xf kullaniyorum avatar boyutlandirmasi otomatik 384x384 boyutunda kaydetmekte buda 40 ile 60 kb dan olusmakta 3 mb 5 mb boyutunda avatar resimlerini kabul etmez boyutlandirmaniz istenir.
Ozaman XF Dünyadan bi habersiniz. Xenforo size max genişlik,yükseklik zorunluluğu getirir boyuta müdahele etmez.

Örnek.

Ekli dosyalar

• ava.PNG
    ava.PNG
    14.5 KB · Görüntüleme: 8
site yapısıyla avatar boyutunun ne alakası var sunucudan kısın ayarı.. 300 mb avatar yüklenmesi nedir anlamadım.. zaten dosya ekleden verilen izin sunucusuna göre en fazla ortalama 60 mb onuda sınırlama yapıyorlar zaten.. ha toplamını diyorsanız benim ilk forumdaki avatar boyutu 1 gb ı geçiyor :D biz bunu bilerek açıyoruz hatta sunucu sahibiyle tartışmıştık.. siteyi ne olarak kullanacağınıza bağlı bir seçim bu..
netr0n netr0n hocanın cronlama ile ilgili bir konusu vardı burada.. o konunun tersine bir değer girip boyutlar düşürüle bilir..
Sitenizin masaüstü sürümü ortalama 7.2sn yükleniyor. Takkeyi önünüze koyun neden diye bir düşünün.
Optimize edilememiş her görsel sitenizi yavaşlatır.

Sitenizin masaüstü sürümü ortalama 7.2sn yükleniyor. Takkeyi önünüze koyun neden diye bir düşünün.
Optimize edilememiş her görsel sitenizi yavaşlatır.
Doğru söylüyorsunuz hız yarışımız yok o yüzden grafik görsel bizimkisi eski tür forum sitesi grafikerlerin istediği şekilde... Bizde ikonlar olsun avatar olsun ve konu içinde paylaşılacak resimler olsun kısıtlanmamalı yoksa genel forum title başlığımızın bir anlamı kalmaz.. içeriklerimiz belirli bir kitleye hitap etseydi dediğinizi sağlardım.. bizimkisi bireysel bir yönetim kurulum anlayışı hocam ben tavsiyeyi sizin için veriyorum verdiğim tavsiyeyi kendim kullanmıyorum ? Ben takkeyi önüme koyduğumda takke içinde sosyal medya uygulamaları gözüktüğünden forum sitesine o tür kısıtlama görsel kaliteyi düşürür diye düşünüyorum.. Zira forumda ortalama 6 grafikerci var.. Birisi şu yüklenmedi dese ben onu stres yaparım.. Yani bizimkisi hanım ve ben bireysel bir kurulum benim sitemden örnek vermek doğru olmaz şimdi.. Ama sizin sitenizin amacına göre doğru söylüyorsunuz haklısınız.

Konu güme gitmesin :p bu sorunun çözülmesi şart.

Bunu neden kullanmıyorsunuz hocam satın alacaktım bgn almadım anlamadım da doğrusu avatar boyutu sınırlandırılıyor bu eklentide ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.