Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Avatar Border Radius Atayınca Kaybolma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

hasannakyuz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar;

Bayadır bunun üzerinde denemeler yapıyorum ama durumu halledemedim. Tema özelliklerinden avatar border radius kısmını %0 yapınca sorun yok fakat o bölüme bir değer atadığımda örneğin %5, bazı mesajlarda profil alanlarında avatarlarda kaybolma oluyor, sayfayı yenileyince düzeliyor. Bu durumu nasıl çözerim acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    226.1 KB · Görüntüleme: 27
Merhabalar, genişlik ve yükseklik değeri verebilirsiniz auto olarak vermişsiniz. Sayfayı bir kaç yenilemede görünüyor ama dediğim gibi aşağıdaki gibi bir düzenleme yapabilirsiniz.

Less:
.avatar.avatar--o {
    width: 175px;
    height: 210px;
}

Merhabalar, genişlik ve yükseklik değeri verebilirsiniz auto olarak vermişsiniz. Sayfayı bir kaç yenilemede görünüyor ama dediğim gibi aşağıdaki gibi bir düzenleme yapabilirsiniz.

Less:
.avatar.avatar--o {
}
Teşekkürler hocam, o şekilde de denemiştim daha önce sonuç aynı. Bir yerde bir şey var ama ney bulamadım.

Forumdaki avatarlar bazılarının küçük, bazılarının büyük gözüküyor avatarlarda sabitlik yok gibi.Avatar auto değelerini kaldır yukarda netronun verdiği css kullan düzelir. Birde avatar csslerine büyük değer vermiş gözukuyorsun css leri iyice kontrol et.
Benim gördüklerim;
CSS:
.avatar.avatar--o {
    width: auto;
    height: auto;
    font-size: 97px !important;
}
.avatar.avatar--o {
    width: 384px;
    height: 384px;
    font-size: 230px;
}

Forumdaki avatarlar bazılarının küçük, bazılarının büyük gözüküyor avatarlarda sabitlik yok gibi.Avatar auto değelerini kaldır yukarda netronun verdiği css kullan düzelir. Birde avatar csslerine büyük değer vermiş gözukuyorsun css leri iyice kontrol et.
Benim gördüklerim;
CSS:
.avatar.avatar--o {
    width: auto;
    height: auto;
    font-size: 97px !important;
}
.avatar.avatar--o {
    width: 384px;
    height: 384px;
    font-size: 230px;
}
Avatarlar kullanıcının yüklediği resme göre boyut alıyor onda bir sorun yok, ama denerim.

Less:
.avatar.avatar--o {
}
extra.less kodları uygulamıyormuş, komple sıfırladıktan sonra, kodları tekrar uyguladım sorun gibi görünüyor. Teşekkürler.

hmm bu şekilde yapınca sabit kalıyor avatarlar ama, neyse radius olmadan kullanalım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.