Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Arama Motoru Optimizasyonu Aktif Yapınca Eklentideki Dosyaya Tıklayınca 403 Forbidden Hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Arama Motoru Optimizasyonu Aktif Yapınca Eklentideki Dosyaya Tıklayınca 403 Forbidden Hatası
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)'yu aktfi yapıyorum konulardaki eklentilerdeki dosyalara indirmek için tıklayınca (You don't have permission to access /attachments/...................................../ on this server.) Türkçesi: Bu sunucuda /attachments/1-................../ adresine erişme izniniz yok.
Hatası alıyorum.
Çözüm için piyasada bulabildiğim tüm htaccess bulabildiysem hepsini denedim çözmeye çalıştım ama bir türlü çözüm olmadı.
Ama Arama motoru optimizasyonu (SEO) yu pasif yapınca böyle hata almıyorum.
Bu sorunun çözümü için yardımcı olursanzı memnun olurum.
xenForo 2.0.1 Kullanyorum.

Ekli dosyalar

• eklenti-2.JPG
    eklenti-2.JPG
    202.7 KB · Görüntüleme: 18
  • eklenti.JPG
    eklenti.JPG
    49.8 KB · Görüntüleme: 13
Xenforo için böyle bir dosya dizini bulunmuyor /attachments/ hangi sistemden geçiş yaptınız siz bu sisteme ?
xenforo ya eklenen dosyalar /data/attachments/ dizininde bulunmaktadır.
Mümkün ise bana adimcp ve FTP loginlerini atın bakalım duruma...

htaccess dosyanız yazılmamış büyük ihtimal yazma iznini 777 yapın deneyin

Cmod ayarları vb konusunda zaten denemediğim yöntem kalmadı. Piyasayı çok uzun araştırmalar yaptım, Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Xenforo için böyle bir dosya dizini bulunmuyor /attachments/ hangi sistemden geçiş yaptınız siz bu sisteme ?
xenforo ya eklenen dosyalar /data/attachments/ dizininde bulunmaktadır.

Hocam zaten dedikleriniz var, eklentiler sizin de belirttiğiniz dosyaların içinde yer alıyor. Baktım sorun çözülmedi ben de bu gün sitenin tüm eski yedeğini yükleyip tekrardan sil baştan yapmaya başladım, bakalım aynı hatalar devam ederse size özelden göndereyim.
Şimdi şöyle gidiyor: smf. 2.0.15 ten xenForo 1.5.16 ya geçtim bundan da xenForo 2.0.1 e geçtim .... bu şekilde...

Bakalım bugün sonuç ne olacak...
yardımlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim.

Hiç hata yapmadan 1.5.16 dan 2.0.1 e geçiş yaptık; ama bu konunun ilk mesajındaki sorun hala devam ediyor. Yani Arama motoru optimizasyonu (SEO) yu aktif yapınca aynı sorun devam ediyor.

Burası önemli: Arama motoru optimizasyonu (SEO) pasifken tüm eklentileri (dosyaları) çok rahat şekilde hatasız olarak indirebiliyorum.

Özel mesajla gönderdim.

FTP forum dizininde bulunan attachments klasöründe kaynaklı olduğu görülmüştür. Bu dosya silinmeden adı attachments-Eski-Ekli-Dosyalar olarak değiştirilip test edilmiştir.

FTP forum dizininde bulunan attachments klasöründe kaynaklı olduğu görülmüştür. Bu dosya silinmeden adı attachments-Eski-Ekli-Dosyalar olarak değiştirilip test edilmiştir.

Eline sağlık çok teşekkür ederim. Aslında ne kadar teşekkür etsem az olur. Yüreğinize sağlık.

Yaptığınız değişiklik şu : ana dizinde bulunan ''attachments'' dosyasınız ismini ''attachments-Eski-Ekli-Dosyalar'' olarak değiştirdiniz. Başka birşey yapmadınız. Doğru mu anlamışım. Eğer sadece bunu yaptıysanız demekki iki dosya çakışma yapıyordu bu üzden dosyalara ulaşamıyorduk. Ne yaptığınızı soruyorum çünkü smf'den xenForo'ya geçireceğimiz 5 web sitemiz daha var. Onları da geçirirken sizi rahatssız etmeyelim.

Tekrar yazıyorum: yaptıklarınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Aynen sadece onun adını değiştirdim. Risk teşkil etmemesi içinde silmedim. FTP tamanı bilgisayarınıza yedekleyerek gereksiz dosyaları silmenizde fayda olacaktır. Hem gereksiz karagaşa olmaz hem sizin işleriniz kolaylaştırır.

Aynen sadece onun adını değiştirdim. Risk teşkil etmemesi içinde silmedim. FTP tamanı bilgisayarınıza yedekleyerek gereksiz dosyaları silmenizde fayda olacaktır. Hem gereksiz karagaşa olmaz hem sizin işleriniz kolaylaştırır.

Elinize sağlık. Dönüt ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.