Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Ana domaini sub domaine taşıma

trol112

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
merhaba arkadaşlar.
benim sitem abc.com ve cpanel üzerinden forum.abc.com olarak sub domain oluşturdum. Ana domaine blog kurup xenforo yu forum kısmına koymak istiyorum. Ancak ana sitedeki xenforo yu hiçbir veri silinmeden nasıl forum.abc.com a taşıyacağım yardım ederseniz sevinirim.

Dosyaları subdomaine/klasöre yükle config ana veritabanını görecek. Başka bir şey yapmana gerek yok.
Destek istersen eTiKeT™ eTiKeT™

Birde admin panelden url leri düzenle
/admin.php?options/groups/basicBoard/

Merhabalar,
- öncelikle Xenforo yönetici panelinden site adı abc.com yazan bölümü subdomain.abc.com olarak değiştirin.
- Sonrasında Ana dizinde ki dosyaları /subdomain klasörüne transfer edin.

Forum içerisinde konular vs. mevcut mu ? Eğer konu vs. varsa ve google`dan index kaybetmemek istiyorsanız.
aşağıda ki 301 yönlendirmesini ana dizinde ki .htaccess dosyanıza ekleyiniz.
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://subdomain.abc.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>

Linux Linux, açıklamasına ek olarak. Eğer ana dizinde farklı bir yazılım kullanacaksanız .htaccess yönlendirmesi biraz karışık bir hal alacaktır.

Eğer indexleriniz gerçekten iyi durumda değilde bir kaç index var ise hiç bir şey yapmayın.

Yok indexleriniz var forum arama motorlarında oturmuş bir forum ise bu durum biraz karışık bir hal alacaktır. Konuları, kullanıcıları, mesajları v.b. tüm içerikleri için ayrı ayrı bir 301 yönlendirmesi yapmanız gerekir.

Yada ana dizine bir süreliğine hiç bir yazılım kurmazsınız yukarıdaki mesajda bulunan 301 yönlendirmesini yapar ana dizine gelen her ziyaretçiyi foruma oto olarak yönlendirirsiniz. İndexler düzelene kadar da ana dizinde bir oluşum içerisine giremezsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.