Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Açılan konuları sadece Admin ve konuyu açan kişinin görmesi

LeoMuhafiz

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba, daha öncesinde bir vbulletin forumda bu tarz bir özellik görmüştüm. Yetkililer kullanıcıların sorunlarını bu tarz bir alandan bildirmelerini istiyorlardı ve o bölüme açılan konuyu sadece yetkili ve konuyu açan kişi görebiliyordu. Acaba xenforoda böyle bir özelleştirme yapmak mümkün müdür ?

Nasıl yapılır ? Açılan konuları sadece Admin ve konuyu açan kişinin görmesi

İstenilen forum için yetkileri düzenleyerek bu mümkün.

İlgili forumda konu açmasını istediğiniz kullanıcı grubu için yetkilerin düzeneleme örneği;
konu açabilir, başka konu göremez..PNG

Yine aynı forumda yöneticiler için yetki düzenlemesi;

konu açabilir, başka konu göremez- admin.PNG

Diğer kullanıcı gruplarına ise tüm izinleri hayır olarak ayarlamalısınız.
İstenilen forum için yetkileri düzenleyerek bu mümkün.

İlgili forumda konu açmasını istediğiniz kullanıcı grubu için yetkilerin düzeneleme örneği;
konu açabilir, başka konu göremez..PNG

Yine aynı forumda yöneticiler için yetki düzenlemesi;

konu açabilir, başka konu göremez- admin.PNG

Diğer kullanıcı gruplarına ise tüm izinleri hayır olarak ayarlamalısınız.

Çözüm
Teşekkürler sorun çözüldü fakat düzenleme sonrası ilgili kategoride sabit postu hiçbir kullanıcı göremiyor. Sadece sabit konuyu bu izinlerden hariç olarak herkesin görebileceği şekilde nasıl ayarlayabiliriz?

Kullanıcılar göremez çünkü istediğin özel bir grup için yetki.. Siz tam olarak ne istiyorsunuz' ki ? Yöneticilerin yönetim alanı gibi bir yer'mi? Üyeler göremesin ama yönetim görsün..

Galiba şöyle bir fark var isteğinizde... Konuyu açan normal bir üye haricinde diğeri konusunu görmesin ? mi ? Ben anlayamadım..

Teşekkürler sorun çözüldü fakat düzenleme sonrası ilgili kategoride sabit postu hiçbir kullanıcı göremiyor. Sadece sabit konuyu bu izinlerden hariç olarak herkesin görebileceği şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
Ayarları biraz incelerseniz olması gerekenin bu olduğunu anlarsanız, izinler için normak konular görmesin ama sabitleri görsün gibi bir yapılandırma yok tek satır konuları görebilsin mi ;) yani buna yapabileceğin bir şey yok. O alan için bir uyarı ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılar göremez çünkü istediğin özel bir grup için yetki.. Siz tam olarak ne istiyorsunuz' ki ? Yöneticilerin yönetim alanı gibi bir yer'mi? Üyeler göremesin ama yönetim görsün..

Galiba şöyle bir fark var isteğinizde... Konuyu açan normal bir üye haricinde diğeri konusunu görmesin ? mi ? Ben anlayamadım..
Ban kaldırma başvuru talepleri için özel bir kategori alanımız var. Kategorideki konuları sadece adminler ve konuyu açan kullanıcılar görüyor. Kategorideki başvuru talebinin nasıl olması gerektiğine yönelik bir adet rehber amaçlı sabit konu bulunuyor, isteğim bunun içindi hocam.

Ayarları biraz incelerseniz olması gerekenin bu olduğunu anlarsanız, izinler için normak konular görmesin ama sabitleri görsün gibi bir yapılandırma yok tek satır konuları görebilsin mi ;) yani buna yapabileceğin bir şey yok. O alan için bir uyarı ekleyebilirsiniz.
Evet hocam haklısınız. Sabit konulara özel izin ayarlama eklentisi vs. olabilir diye düşünmüştüm ama yokmuş. İlginiz için teşekkürler.

Sizin istediğiniz üye grubu olarak değil tekil kullanıcı olarak görmesi anladığım kadarı ile.

Bir kategoriye yada foruma istediğiniz üye grubunun yetki yada sadece tek bir kullanıcıya göre de yetki verebilirsiniz ama tek tek bununla uğraşılması mümkün değil.
Anladığım kadarı ile siz üyenin rapor oluşturmasını ve sonrasında kendi oluşturduğu raporu sadece siz ve konuyu açan üyeyi görmesini istiyorsunuz. Bu mümkün ama harcayacağınız efor a değer mi bilmem.

Ayrıca bir kategori ve foruma yetki verirseniz içerisine açtığınız konularda aynı yetkiden etkilenir.
Yani müdavim üyeler görmesin dediğiniz bir forum da bir konu açıp sabit e aldığınızda müdavim üyelerin görmesini istiyorsanız :) o biraz sorun olur :D

Bunun yerine özel mesajlaşmayı kullanın derim. :)

Yanlışta yönlendirmek istemem ama ne yapacağınızı tam olarak anlatırsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.