Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü 3 sorun ile karşı karşıyyım

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

HayvanSever

xFanatik
Kullanıcı
Bir sistem kurdum, sürekli sorun çıkıyor. Bıktım vallahi.

Yönetim panelideki yeni kullanıcı kayıt ayarlarından saat ayarını aşağıdaki gibi yapıyorum:

1.jpg

Görünüm ve dillerdeki türkçe diline tıkladığımda ise şu şekil yapıyorum:

2.png

Ama gel gör ki yeni bir üyelik oluşturup profilden tercihlere girdiğimde saat ayarı şöyle çıkıyor:

3.jpg

Nedir bu durum, nasıl giderilir? Tam saat ve saat konumu nasıl yapılır?

İkinci sorun, site haritası ayarında oto güncelleme açık olduğu halde otomatik anlık güncellenmiyor.

4.jpg

Üçüncü sorun, anasayfada bloktaki son konular ve son mesajlar kısmındaki üye isimleri neden link şeklinde değil? Kullanıcı adının üstüne gelince tıklanmıyor.

5.jpg

Son düzenleme:
1. Saat kaymaları 1 - 2 saat oynayabilir. Bu sunucudaki saat farkı ile de alakalı olabilir. Bu Forum saat dilimi olarak (UTC+02:00) Eastern European Time kullanıyor.

2. Zamanlanmış görevlerden site haritasını şimdi çalıştır diyerek test edebilirsiniz. Yine aynuı şekilde cron işleminin hangi sürelerde yapıldığına dikkat edin. O alanı işaretlemeniz cron alanındaki zamana denk gelmesi ile alakalıdır.

3. Bloktaki konulardaki üyelerin isimlerinde genel olarak link yok zaten bu bir sorun değil.

netr0n netr0n seni seviyorum <3
1 - Yeni kullanıcı kayıt seçeneğinde aman ayarını "(UTC+02:00) Eastern European Time" yaptım.
2 - Zamanlanmış görevlerde en alttan sitemapı yenile yaptım. Şu an ayarları şu şekil:

1.png

2.png

Şimdi bunlar doğru mu?

3 - Sorun olarak algılamıştım. Tşk.

Şunu öğrenmek istiyorum: Tüm üyelerim saat formatını nasıl değiştirebilirim, yani tüm üyelerin profilindeki tercihlerdeki saat konumunu nasıl (UTC+02:00) Eastern European Time yapabilirim?

Son düzenleme:
Tüm üyelerin zaman dilimini değiştirmek için Phpmyadminin SQL alanından aşağıdaki sorguyu çalıştırmanız yeterlidir ;)

Kod:
UPDATE xf_user SET timezone=REPLACE(timezone, 'Europe/Moscow', 'Europe/Athens')

Çok teşekkür ederim netr0n netr0n Yalnız yeni kullanıcı kayıt alanı ayarlarında (UTC+02:00) Eastern European Time olarak ayarlı; ama yeni bir kullanıcı kayıt olduğunda halen ekteki resimdeki gibi ayarda kayıt ediyor.

Ekli dosyalar

• cats.jpg
    cats.jpg
    31.7 KB · Görüntüleme: 6
Yeni kullanıcı kayıt alanından (UTC+02:00) Eastern European Time olarak ayarlamadınız mı?

netr0n netr0n
Ayarladım ama kayıt olurken farklı saat dilimi kaydediyor. Site Yönetim paneli girişini yollama mı ister misin?

Ekli dosyalar

• 20190506_220259-min.jpg
    20190506_220259-min.jpg
    87.8 KB · Görüntüleme: 4
Özelden gönderin bakalım duruma bende merak ettim :D

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.