Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? 2 dil mevcut olan forum

n3ujx

xFanatik
Kullanıcı
Mesela Türkçe ve İngilizce dile sahip forumumuz var bu forumda Kategori Forum içi vs. her şey Türkçe İngilizceye geçtiğimizde de Türkçe kalıyor İngilizce olmasını istiyorum bunun için FTPde ekstra uzantılı bir klasör açıp mı devam etmeliyim?

örnek URL;
Türkçe için: http://localhost/xenforo
İngilizce için: http://localhost/xenforo/en

mi yapmalıyım yani 2 ayrı sistemi yönetmem gerekiyor daha kolay yolu yoktur diye tahmin ediyorum.

Bunu yapmanız demek iki veri tabanı iki forum demektir :D yani bu mümkün değil. Ancak bir yöntem vardı bunun için google translate foruma ekliyorduk ve google çeviri sistemi translate ederek kullanıcıya gösteriyordu. Bu çok verimli değil ama şu durumda yapıla bilecek tek yol bu ne yazık ki...

Düşündüğüm gibiymiş fakat şöyle bir sorum olacak

Maxthon_DCUpFvae1Q.jpg

Dil seçme yerinde İngilizce olan ile Türkçe olanı nasıl ayarlayabilirim bunu yapabilirsem işim daha kolay olabilecek eklentinin şablonlarından mı yapmam gerekecek? hani link yönlendirmesi oluyor ya

Anlamadım,zaten var olan diller listelenir orda :S dil seçim alanını navbaramı taşımak istiyorsunuz ?

hayır hayır hani 2 dil için her şeyin ingilizce veya türkçe olması için 2 veritabanına yani 2 foruma ihtiyacım var her şey görünüş eşit olacak tamam onları hallettim fakat ingilizce türkçe arası geçiş için bu eklentiyi kullanıp link yönlendirmesi nasıl yapabilirim onu soruyorum Türkçeye tıkladığımda Türkçe foruma İngilizceye tıkladığımda İngilizce foruma gidecek

Siz mantığı halen anlamadınız sanırım,eğer bu şekilde bir sistem yapılır ise kullanıcının iki forumda kayıt olası gerekir,bir konuyu iki forumda açmanız gerekir,bir eklentiyi,temayı v.s iki forumda kurmanız gerekir.,yani iki ap ayrı forum işletmeniz gerekir.
Bunlara razı olun da yönlendirmek basit olan iş :D

Bazen şey diyorum; ibretlik sorular diye bir kategori açalım, sorulan bazı soruları ibretlik sorular kategorisine alalım. Bu düşünce bende gidip gidip geliyor. :D

Kendinizi böyle iki forumla yormak yerine kullanıcı özel alanı oluşturarak diliniz diye seçenek ekleyip kayıt sırasında gösteri tıklayın. Daha sonra Kullanım tekniği - Xenforo bayan kullanıcılar farklı gruba nasıl alınır ? bu makaleden esinlenerek dil seçeneğinde Türkçe seçilenler normal, ekstra ingilizce seçenlere özel grup belirleyeceksiniz. İki farklı kategori oluşturup kategori izinlerinde türkçe dil seçeneği kullananlar (türkçe grubu) ingilizce kategorisini görmeyecek ve ingilizce grubu türkçe olan kategorileri görmeyecek. Bunun gibi çözümde getirebilirsiniz ve dahada geliştirebilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.