Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

2.1.x Geçişte 2.0.x Üzerine Yada Ayrı Kurmak

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
2.0 kullanıyorum. 2.1 geçmeyi planlıyorum.
1-Önce 2.1 kurup üzerine 2.0 veritabanını (data ve internal_data yükleyip) tanımlasam olurmu? yoksa 2.0 üzerine update edermi yapayım.

2.1 den başlamak istiyorum açıkcası..

merhabalar htsumer htsumer

2.0.x kullanıyorsunuz 2.1.x 'e geçiş için öncelikle kullandiğinzi tema ve eklentileri 2.1 e uyumsuz olanlarını kaldırınız . daha sonra tüm eklenti sistemini devre dışı bırakıp

2.1.x dosyalarını ftp yükleyinzi ve "siteismi.com/install/index.php?upgrade/run-job " konutunu verip upgrade tamamlayınız. daha sonra uyumlu olan eklentilerin güncel sürümü yükleyip sisteminizi kulanabilirsiniz.

sıfırdan kurulum yapmaya gerek yok direk üst sürüme geçiş mümkün.

Önemli not: işlemlere başlamadan yedekleme yapınız :)

Teşekkür hocam evet mümkünde, sormak istedim. 2.1.x kurup 2.0.x veritabanını alırmı diye ama tablolar karışır ..

Birde şunu sorayım, aslında sebebini çok sordum ama kimse vermedi.

Adam üye oluyor, forum kayıtlı üyelere kapalı tamam mı.. Üye oldu e-mail onaylı sistemde e-maili onaylamadı ama kapalı forumu rahatça görüyor. KAyıtlı üyeler görmüyor, ama o e-mail onaysız olduğu için sistem onu kayıtlı görmüyor.
Bu konuda çok sıkıntım var.
Toplu güncellemeden yasaklı almak zorunda kalıyorum..
Belki dedim 2.0 versiyonunda bu böyledir.

Bu soruna çare bulamadım..

Kısaca, kayıtlı üyelere forum kısıtlı. e-mail onaylamayan yeni üye heryeri görebiliyor..Onaylamadığı sürece

Son düzenleme:
O sorunu 1 kaç vip forumda yaşadım şu tarz 1 yol izledik e-mail onaylı olmayan üyeler normal kullanıcı grubunda yer aliyor bunun yetkilerini kısıtlaniyor daha sonra email onayı olan üyeler için farkli 1 grup oluşturulup ona kaydirma yapiliyor giriş şartı olarak varolan kullanıcı grubu üzerinden işlem yapilinca sorun olmuyor

Yane izlemeniz gereken yol email onaylamayan yeni üyeler hangi grubun yetkisini kullaniyor ise o gruba mudahale ediceksiniz.
Misal SMS onayli tc onayli Email onayli gibi gruplar acip 1 değilde 2-3 ten fazla grupla işinizi çözebilirsiniz. Gruplar arası geçişide üye grupu terfisi olarakçözeceksiniz

O sorunu 1 kaç vip forumda yaşadım şu tarz 1 yol izledik e-mail onaylı olmayan üyeler normal kullanıcı grubunda yer aliyor bunun yetkilerini kısıtlaniyor daha sonra email onayı olan üyeler için farkli 1 grup oluşturulup ona kaydirma yapiliyor giriş şartı olarak varolan kullanıcı grubu üzerinden işlem yapilinca sorun olmuyor

Yane izlemeniz gereken yol email onaylamayan yeni üyeler hangi grubun yetkisini kullaniyor ise o gruba mudahale ediceksiniz.
Misal SMS onayli tc onayli Email onayli gibi gruplar acip 1 değilde 2-3 ten fazla grupla işinizi çözebilirsiniz. Gruplar arası geçişide üye grupu terfisi olarakçözeceksiniz

Biz terfi yolunuda denedik hiç bir işe yaramıyor.
1.grubunu mauel kısıtlı gruba alıyoruz yine bir işe yaramıyor. Yani e-mail onaysız grubun ne olduğunu bulamadım. Onu bir şekilde serbest bırkaıyor..

Üye olan ve e-maili onaylayan KAYITLI gruba düşüyor o grup konulara bakamıyor. Ama onaysızlar bu gruba düşse bile etkilemiyor..
Bu nedenle x.1. sıfırdan kurayom dedim ama genel bir sorunmuş. Bence çok önemli bir eksiklik bu.

çare olmuyor..

Arkadaşlar sorun çözüldü.
E-Mail onaysız kullanıcılar izinleri Misafir grubundan alıyor. Misfir grubunda mesaj içerikleri görebilir seçenekli çünkü bir eklenti kullanıyorum misafire 300 karaktere kadar göster diye.
Kapatsam google indexlemiyor..
Bu nedenle e-mail onasızlar görüyormuş.
Şimdi o eklenti çok işime yarıyor kaldırmak istemiyorum. Bakalım çözüm bulacağım

Son düzenleme:
E-Mail onaysız kullanıcılar izinleri Misafir grubundan alıyor. Misfir grubunda mesaj içerikleri görebilir seçenekli çünkü bir eklenti kullanıyorum misafire 300 karaktere kadar göster diye.
Tamam işte sorunun sebebini bulmuşsunuz, çözümü de LaDezs LaDezs kardeşim söylemiş. Yapmanız gereken onaysız kullanıcılara yeni açacağınız bir gruba atmanız.

Bunu yapamadım demişsiniz ama muhtemelen ayarlarda hata yaptınız. Bu şekilde çalışmayan grup ayarlarını paylaşırsanız, daha kolay yardım alabilirsiniz.

Tamam işte sorunun sebebini bulmuşsunuz, çözümü de LaDezs LaDezs kardeşim söylemiş. Yapmanız gereken onaysız kullanıcılara yeni açacağınız bir gruba atmanız.

Bunu yapamadım demişsiniz ama muhtemelen ayarlarda hata yaptınız. Bu şekilde çalışmayan grup ayarlarını paylaşırsanız, daha kolay yardım alabilirsiniz.
Bir eklenti var o bize lazım onu kaldırırsak sorunyok başka grup açıp atabiliriz. Ama o eklenti nedeniyle olmuyor..

Şimdi arkadaşlar hayırlısı ilse 2.1.x geçiş yaptım..

1- Önizlemeleri etkinleştir işaretli ama önizleme çıkmıyor.
2-Eskiden kullanı üzerine bir kere tıklayınca baloncukta kısa profili çıkardı şimdi çıkmıyor..
Buldukça yazarım. Bunlar normalmi yoksa hatamı

1- Önizlemeleri etkinleştir işaretli ama önizleme çıkmıyor.
2-Eskiden kullanı üzerine bir kere tıklayınca baloncukta kısa profili çıkardı şimdi çıkmıyor..
Buldukça yazarım. Bunlar normalmi yoksa hatamı
3- Özel Mesaj için editör yok olmuş

Tekrar attım dosyaları düzeldi..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.