Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Yeni Kayıtlı Üyenin Terfisi

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Yeni kayıt olan üye direk Terfi sistemi ile Demo üyeliğe alıyorum. Benim sıkıntım bu demo üyeliğin abonelik sistemi gibi örneğin 2 gün sonra düşmesi. Normal kayıtlı üye olması. Bunu yapmanın bir yolu varmı?
Üye olacak-->Demo Grubuna Terfi olacak---> 2 Gün sonra Terfiliği düşüp Normal Üyeliğe düşecek..

Yeni kayıt olan üye direk Terfi sistemi ile Demo üyeliğe alıyorum. Benim sıkıntım bu demo üyeliğin abonelik sistemi gibi örneğin 2 gün sonra düşmesi. Normal kayıtlı üye olması. Bunu yapmanın bir yolu varmı?
Üye olacak-->Demo Grubuna Terfi olacak---> 2 Gün sonra Terfiliği düşüp Normal Üyeliğe düşecek..
evet var hocam bunun yolu tabi bunu biraz evirip çevirip mantıklı hareket ederek yapabiliriz ancak.Öncelikle bir demo grubu oluşturacaksın demo grubunda mesaj yazma olsun beğenme yorum yapma herşeyi kıstlayacaksın yanlızca içerik görüntüleme açık olacak.Bunun devamında terfi ekleyerek önce yeni olan üyeyi hemen demo grubuna atmak için sonrasında bu benim önerim terfi seçeneğini en fazla 0 mesajı var ise demo grubuna terfi ettir diyoruz.ve yeni bir terfi alanı daha oluşturuyoruz yeni terfide ise kullanıcı x gündür foruma kayırtlı ise seçeneğini 2 yapıyoruz bu senin isteğine göre değişir tabiki ama en önemlisi şu kısım eğer 2 gün geçti ve üyemiz mesaj atmadı ise nasıl olacak yani hem demo grubunda kalması gerekecek hemde üye grubuna terfi etmesi gerekecek 2 gün geçtiği için bunuda şu şekilde çözebiliriz burası çok önemli kesinlikle demo grubunun görünürlük değerini üye grubunun görünürlük değerinden aşağıda tutmalıyızki kullanıcı mesaj atmasa bile 2 gün geçtiğinde normal üye grubuna dahil olarak görünsün ve normal üye grubunun rank metni ve banner değerini alsın bu şuan düşündüğüm mantık yürüterek yaptığım bir strateji eğer bir problem olursa anlamadığın yer olursa konu altına yaz daha detaylı bir çözüm üretebilriiz ama dediklerimi harfiyen yaparsan bir sorun olmayacağını düşünüyorum iyi forumlar dilerim

Yani Altın üye var diyelim 2 günden fazla kaydı var onuda tutar Normal kayıta atar..mı? Beynim yandı AQ

Yani Altın üye var diyelim 2 günden fazla kaydı var onuda tutar Normal kayıta atar..mı? Beynim yandı AQ
:D evet haklısın birazcık beyin yakan bişey istedin sen :D ama onuda şöyle aşıyoruz yine altın üye grubunun görünürlük değerini normal üyeden yğksek tutarsak bence bu olayı çözmüş oluruz :D

bu olayı çok stratejik düşünüp hareket etmen gerekiyor daha yüksek üye gruplarınıda demo ve normal üye terfilerinden etkilenmeyecek şekilde düzenlemen veya en az etkilencek şekilde düzenleyip görünürlük ayarlarını hassas ve dikkatli ayarlaman gerekiyor bir sorun olursa yine buraya veya özele yaz yardımcı olacağım :)

Denedim ama sadece rütbeyi terfi ediyor. Kayıtlı gruba ait izinleri değiştirmiyor..

testdemo grubu açtım. 1 kişiyi o gruba dahil ettim.
Terfiye geldim. Kayıtlı Üye terfi etsin dedim, kimler, testdemo üyeleri..
testdome görünürlüğü 90, Kayıtlı Üye Görünürlüğü 91 yaptım. Terfi çalıştı ama kayıtlı üye yapmadı. testdemo grubunda kalıyor.
Terrfi değiştiriyor. Özlük haklarını değiştirmiyor..

Denedim ama sadece rütbeyi terfi ediyor. Kayıtlı gruba ait izinleri değiştirmiyor..

testdemo grubu açtım. 1 kişiyi o gruba dahil ettim.
Terfiye geldim. Kayıtlı Üye terfi etsin dedim, kimler, testdemo üyeleri..
testdome görünürlüğü 90, Kayıtlı Üye Görünürlüğü 91 yaptım. Terfi çalıştı ama kayıtlı üye yapmadı. testdemo grubunda kalıyor.
Terrfi değiştiriyor. Özlük haklarını değiştirmiyor..
Hocam grup yetkilerinizi kontrol edin terfi etmesi demek zaten terfi ettirdiğiniz gruba geçmesi demek geçtiğindede yeni grup yetkilerini alması demek

Şöyle anlatayım. İlk üye olan Kayıt Üye oluyor o gruba kaydoluyor. Bunu Demo gruba alıyoruz. Tamam demo oluyor haklarını da alıyor. Ama Demo grubundan X gruba aldığımızda, ilk kayıtlı grubun haklarını koruyor. TestGrup açtım. Ekledim daha sonra TestGrup tan X gruba terfi ettirdim. Ama testgrubun izinlerini alıyor yine.. Terfisi düşünce .. Yapamadım sanırım. Yinede deneyeceğim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.