Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? [XGT] Forum istatistik sistemi 3.0.3 - Belirlediğim Konuları Göstermiyor

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı

[XenGenTr] Forum istatistik sistemi 3.0.3 Eklentisini kullanıyorum son bi kaç aydır.

Daha önce çok eski sürümünü kullanıyordum. Dünden bu yana ayarladığım tab sekmesin de, seçtiğim konuları göstermiyor :) İlk defa karşılaştım bu problemle. Konuları göstermeyen tab'ı silip yeniden oluşturup deniyorum yine de fayda etmiyor :)

Nasıl çözebiliriz bunu ?

Nasıl yapılır ? [XGT] Forum istatistik sistemi 3.0.3 - Belirlediğim Konuları Göstermiyor

Admincp >> Görünüm ve diller >> [XGT] Forum istatistik >> istatistik içerikleri >> Sekme ekle >>
Sekme içeriğini seç
Veri alınmayacak forumlar > Bunu yanlış anlama içeriğin alınmayacağı forumları seçeceksiniz !
XenForo yapılandırmasına göre bu değişiklik gösterir. Yapılandırmaya göre yeni, okunmamış konu içeriği ortalama 15 gün boyunca saklanmaktadır. Dilersen ibu süreyi artırarak bu sorunu aşa bilirsiniz.
Admincp > Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Konular, mesajlar ve konuşmalar >> Okunmadı olarak verilerin saklama süresi >> Bu süreyi uzatın.

XenForo yapılandırmasına göre bu değişiklik gösterir. Yapılandırmaya göre yeni, okunmamış konu içeriği ortalama 15 gün boyunca saklanmaktadır. Dilersen ibu süreyi artırarak bu sorunu aşa bilirsiniz.
Admincp > Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Konular, mesajlar ve konuşmalar >> Okunmadı olarak verilerin saklama süresi >> Bu süreyi uzatın.

Çok teşekkürler hocam :) Tüm tablardaki konular çoğaldı iyi oldu. Yanlız belirlediğim tabdaki gösterilmesini istediğim kategorilerdeki konuları göstermedi hala. Sanırım o tab'a özel konu gösterimi olması için yeni içerikler mi girilmesi gerekiyor. Bu şekilde çok saçma oldu istatistiğin bi anlamı kalmıyor böyle de :) Bunu çözme imkanı yok galiba. yada istatistiği mi kaldırıp yeniden kurmam gerekiyor. ?

Yani bunun için aslında daha mantıklı ve basit bir yol var, bu veri saklama süresini uzatmak yerine konuyu yukarı taşı eklentisini kullanın. O forumdan istatistikte özellikle görünmesini istediğini eklentileri yukarı taşıyın. Böylelikle sanki mesaj yazılmış gibi konu güncellenir ve listede belirir. Bunu da belirli aralıklar ile tekrarlarsınız ;)

• Beğen
Tepkiler: Sis
Yani bunun için aslında daha mantıklı ve basit bir yol var, bu veri saklama süresini uzatmak yerine konuyu yukarı taşı eklentisini kullanın. O forumdan istatistikte özellikle görünmesini istediğini eklentileri yukarı taşıyın. Böylelikle sanki mesaj yazılmış gibi konu güncellenir ve listede belirir. Bunu da belirli aralıklar ile tekrarlarsınız ;)
Onu biliyorum hocam da. Benim yapmak istediğim olay bu değil ama :)

Yukarda bahsettiğim gibi xgt eklentisin de ayrı bir tab açıp belirledigim konuları o tab da gösterim sağlamıyor?

Admincp >> Görünüm ve diller >> [XGT] Forum istatistik >> istatistik içerikleri >> Sekme ekle >>
Sekme içeriğini seç
Veri alınmayacak forumlar > Bunu yanlış anlama içeriğin alınmayacağı forumları seçeceksiniz !

Çözüm
Sekme içeriğini seç
Hakkaten hocam valla hiç dikkat etmedim :D Oldu ??

Bazı sorunlar var Mesaj sayısı seçeneğini kaldırdığımda görüntüleme sayısınıda kaldırıyor
Ayruca zanamı göster seçeneği işaretli olmasına rağmen forom istatisliklerinde konu zamanını göstermiyor

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.