Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü XF2 Mail Onay (Hotmail)

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Bu sorunu bende birçok sitede yapıyorum. Sonra şöyle bir çözüm buldum. Hotmail'in bir kara liste servisi var genelde site ipleri paylaşımlı olduğundan bir başka sitenin spam mail durumunda hotmail sizin ip yi kara listeye alıyor. Benim başıma gelen olaylarda hep bu sorun vardı ve çözümü şöyle buldum. https://support.microsoft.com/tr-tr/supportrequestform/8ad563e3-288e-2a61-8122-3ba03d6b8d75 Bu linke tıklayarak karşınıza çıkan formu ingilizce dolduruyorsunuz. Bir iki gün içinde size mail geliyor ip adresleri olan ve 3 aşamada ip listeleri var 1. aşama hotmail diyorki bu listedeki ip adreslerine izin verilmeyecektir. 2. aşama için ise diyorki kontrollu gönderim yapılacaktır ortalama 1 hafta içinde normale dönecektri diyor yani sizi test ediyor spam mail atıyormusunuz hala diye. 3. aşama ipleri ise izin verilenler listesi. Sizin ip bloklarınızı tarayarak bu listeleri gönderiyor. Siz kendi site ipnizi aratıyorsunuz eğer 2. ve 3. listede ise ipniz hotmaile mail gönderimi sağlanıyor. 1. kara listede ise sunucu ip adresi değişmeden hiçbir şekilde hotmail mailinizi kabul etmiyor. Benim siteler genelde 2. grupta oluyordu 1-2 hafta içinde düzenli maillerim gitmeye başlıyordu. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle bu formu doldursunlar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.