Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XF2 Logo Değiştirme

Bayram Şenakar

xFanatik
Kullanıcı
Merhaba,

XenForo 2.0.9 sürümünü kullanıyorum.
Logoyu nasıl değiştirebilirim.
Bir de admin logo ne oluyor tam olarak?

Merhabalar Bayram Şenakar Bayram Şenakar

Xenforo 2 Serisinde Logo Değiştirme İşlemi;

Admin Kontrol paneline Giriş Yapın > SOL Menülerden : Görünüm ve Diller > Tema Özellikleri > Temel Seçenekler'e Giriş yaparak

sayfanızdaki logoyu değişebilir ayni şekilde Tema Özellikleri Alanından diğer şablon düzenlemeleriniz yapabilirsiniz.

bunun harici adminlogo denilen adminpaneldeki logodur biraz daha ufak :)

Logo Büyük diye header alanı alta dogru genişledi bunu önlemek için 2 metod var
1. logo ufaltip yükleyin
2. extra.less şablonuna alttaki kodu ekleyin.

CSS:
.p-header-logo.p-header-logo--image img {
max-height: 100px;
}

Sekmede logo göremedim grafik olarak açiklarsaniz yardımcı olayım o alanada : )

Logo Büyük diye header alanı alta dogru genişledi bunu önlemek için 2 metod var
1. logo ufaltip yükleyin
2. extra.less şablonuna alttaki kodu ekleyin.

CSS:
.p-header-logo.p-header-logo--image img {
max-height: 100px;
}

Sekmede logo göremedim grafik olarak açiklarsaniz yardımcı olayım o alanada : )
extra.less şablonuna kodu ekledim, ama düzelmedi.

İşte sorun orada, sekmede logo yok :)
Oraya ufak bir logo ayarladım, sadece yüklemesi kaldı.

Sekme dediğiniz Kısım web browser'deki alandan bahsediyorsunzu o kısımdaki grafik ismi " favicon"
logo değişimindeki alan olan " Admin Kontrol paneline Giriş Yapın > SOL Menülerden : Görünüm ve Diller > Tema Özellikleri > Temel Seçenekler'e Giriş yaparak " en alt kısımda yer alan seçeneği düzenleyiniz.

Düzenleme yaparken favicon.ico isminde yeni bir grafik dosyasi sitenizin kök dizinine atin ve düzenlenecek alana " /favicon.ico" şeklinde tanımlama yapınız. Özel grafiklerinizi favicon yapmak için aşağidaki siteyi kullanabilirsiniz.

favicon.ico Generator

Favicon eklemek için ekstra bilgiler;

Nasıl yapılır ? - Favicon Eklemeyi Nasıl Yapabilirim?

Sekme dediğiniz Kısım web browser'deki alandan bahsediyorsunzu o kısımdaki grafik ismi " favicon"
logo değişimindeki alan olan " Admin Kontrol paneline Giriş Yapın > SOL Menülerden : Görünüm ve Diller > Tema Özellikleri > Temel Seçenekler'e Giriş yaparak " en alt kısımda yer alan seçeneği düzenleyiniz.

Düzenleme yaparken favicon.ico isminde yeni bir grafik dosyasi sitenizin kök dizinine atin ve düzenlenecek alana " /favicon.ico" şeklinde tanımlama yapınız. Özel grafiklerinizi favicon yapmak için aşağidaki siteyi kullanabilirsiniz.

favicon.ico Generator

Favicon eklemek için ekstra bilgiler;

Faviconu da hallettim.
Header kısmını da yarın Photoshop ile düzelteceğim.
Yardımınız için teşekkürler.

Merhabalar Bayram Şenakar Bayram Şenakar

Xenforo 2 Serisinde Logo Değiştirme İşlemi;

Admin Kontrol paneline Giriş Yapın > SOL Menülerden : Görünüm ve Diller > Tema Özellikleri > Temel Seçenekler'e Giriş yaparak

sayfanızdaki logoyu değişebilir ayni şekilde Tema Özellikleri Alanından diğer şablon düzenlemeleriniz yapabilirsiniz.

bunun harici adminlogo denilen adminpaneldeki logodur biraz daha ufak :)
teşekkürler

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.